kör ölür badem gözlü olur

1 /
genç yaşta ölen sanatçıların eriştiği makam. meğer ne kadar seviliyormuş ve kadar saygı duyulan mühim bir şahsiyetmiş dersiniz. sebebini bulamadım bir türlü ama sanırı bizim medyanın ajitasyon yapmayı sevmesi olabilir.
(bkz: defne joy foster)
(bkz: barış akarsu)
(bkz: kerim tekin)
kazım koyuncu listeden ayrı tutmak istediğim şarkıcı. itiraf etmeli ki öldükten sonra adını duydum ve yeteneğini takdir ettim. medyanın bu tutumunun öldükten sonra onu daha da ünlü etmesi ayrı bir ironi zaten...
akşam haberler 'milyonlar erbakan ı son yolculuğuna uğurladı' ile görüntüler verecek ve sevenleride ordaki kalabalık ile onun hiç suçu yokmuşcasına bunu delil gösterecek. aynı şeyi muhsin yazıcıoğlu ilede yaşamıştık. öldükten sonra yağverleri cenazede ki kalabalıkla savunmuştu.

-oğlum adam dürüst olmasa bu kadar adam gelir miydi?
ihl sözlük realitesi. defne joy ölmüş, allah rahmet eylesin. çat kapı yı sunarken tanıdım, sevdim. ama şu son yok böyle dans macerasından sonra resmen tiksindim. o yüzden sizler gibi yavrıım, neşe saçardı bilmem ne yapamayacağım. bebeği vardı, ben asıl ona üzüldüm. hepsi bu. ne boşsunuz var ya.
"Allah mekanını cennet etsin sizden iyi olmasın amann yaşı da benzemesinn çok efendi melek gibi bir insandı."

bay unutmaz: geçen sene bana attığı kazığıı saymazsak evet.
bayan kapatıcı: aman öyle söyleme ölünün arkasından kemikleri sızlar
şeklindeki diyalogların toplumsal bir hal edinmesiyle kalıplaşan söz öbeği.