kredi kartı borçlarınızı ödeyeceğiz diyen telefon dolandırıcısı

1 /
yüz verilmemesi gereken tiptir. vergi kaçırana af çıkarılırken küçük esnafa ek vergi çıkarılması zulüm. bu ayrı bir konu. diğer tarafta kapsamı, dayanağı bilinmeyen bir borç silinme iddiası. haber sitelerine bakıyorsun şuna kıyak, buna borç silme bilmem ne. delil? kaynak? yok. hangi kanuna dayanarak kimin hangi borcu silinmiş? öyle klavye başına geçip delete tuşuna basarak mı siliniyor borçlar? öyle mi oluyor zannediyorsunuz? belki de bir teşvik kapsamında verilen indirim veya istisna hakkı çarpıtılıyor. bilmiyoruz bile. yani böyle bir silme, indirme, istisna uygulaması dayanaksız, kanunsuz yapılamaz. yapılsa zaten merak etme sizinkiler çoktan savcılığa yetiştirirdi. olsa olsa bir teşviktir, istisna hakkıdır. ve bu da keyfine kredi kartına abanan bir adamın borcuyla bir tutulamaz.
Ya mahfuz hocam

İki dakika önce zulum diyordun niye şimdi başka bir şey diyorsun. Yazık günah. İki yüzlü, hazımsız falan demişsin de al oku şunları da sen yazdın. Kim iki yüzlü kim hazımsız kendin karar ver.

---
7440 sayılı yapılandırma kanunu
mahfuz birisi#7215581 · 25-05-2023 22:23:48
kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında başıma bir iş gelmemesi için ayrıntı veremeyeceğim bazı şahit olduğum şeyler neticesinde abi artık yeter da dediğim bilmem kaçıncı yapılandırma kanunu. bir ekmek büfesi var. adamın defter tasdiki için devletimiz oda kaydı istedi. adam yok yere ticaret odası harcı aidatı ıvırı zıvırı ödedi. kıytırık ihe büfesi. bu adamcağıza çöken devlet öte tarafta vergi kaçırdığını alenen tespit ettiği firmayı yapılandırma kapsamına sokup milyonlarca lira vergiden vazgeçti.

bu zulümdür.
----
O zaman ihe büfecisi arkadaşına edilen de haktır. Devleti yönetenlerden iyi mi bileceksiniz bu işleri.

İçimden bir ses zulmü eden kılışlı diyip işin içinden çıkacak diyor ama bakalım hayırlısı.

ülkeye yatırım yapan, üreten, ihracat yapan, istihdam sağlayan şirketin borcuyla tatilde kredi kartına abanan berkecanın borcunu da bir tutmazsın be birader. eleştirelim de mantık çerçevesinde eleştirelim. borcu silinenler yeşil sermaye olmasaydı da kızıl sermaye olsaydı aynı şeyleri yine söyleyecek miydiniz acaba çok merak ediyorum. sizin ikiyüzlülüğünüz adamı akpli yapar. öyle bir karşı cenah hazımsızlığınız var ki doğruya doğru demekten bile çekiniyorsunuz. hemen bir şey patlatıyorsunuz o da şecaat arz ederken merdi kıpti sirkatin söyler gibi zihniyetinizi lönk diye ortaya döküyor.
şirketlerin milyonluk hatta ve Hatta milyarlık borçlarını sileceğiz diyenlere de dolandırıcı demişmiydin reis yoksa sadece halkın faydalanabileceği projeler mi dolandırıcılık faaliyeti size göre.

Devlet aynı devlet sizin partiniz tril tiril tirilyonluk projelerden bahsederken hüloğ, karşı partinin üç beş fakirin borcunu silme projesine gelince ya bu projeye para mı yeter ya dolandırıcılık! evet bana da mantıklı geldi oyum size.

Googlela vergi borcu silinen büyük şirketler yazın da az ufkunuz açılsın. Gerçi onu da kılışlı sildi dersiniz boşverin en iyisi. Oyuna devam.

Temerrüde düşünce beraber halay çekeriz.
Birçok kişiye sms atarak kredi kartı borçlarınızı devlet üstlenip ödeyecek diye iddiada bulunan dolandırıcı. Bana gelmedi ama anneme gelmiş bana soruyor aslı var mı diye. Kredi kartı bilgilerini kesinlikle vermemesini ve polisi aramasını söyledim.