kripto para zengini

1 /
hala bildiği tek coin süper mario'da kafa atıp kazandıkları olan şahsımın, böyle giderse "önemli olan gönül zenginliği" tiridine, pardon tiradına başlamasına sebep olacak küçük halk zenginleri.

ya bu işlerin bir online eğitimi filan yok mu? je m'appele Regina, et je ne vous comprends pas. (süper mario coin sesi)
2016 yılından bu yana işlem yapıyorum. Edindigim en büyük deneyim; İllaki eski yatırımcılar kazanacak diye bir şey yok. Düşüşler alım fırsatı yaratır. Büyük Düşüşler Büyük alım fırsatı getirir. Her zaman bir miktar nakit parayı hazır tutun.

Üç beş gün önce ardor'a yatırdığım para iki katının üstüne çıktı.
Düşünün 50 bin dolar olmuş 113 bin. Yatıran kazandı.
Nereye para yatırırsanız yatırın kaybetmeyi de göz önüne alın.
2017-18 büyük boğasından hemen önce piyasaya girenler genel olarak 2020-21 büyük boğasında zengin olamadı. çünkü benim gibi 17-18'de girenler o dönem önce paralarını bir kaç kat artırdılar ancak tecrübesizlikleri sebebiyle gaza gelip daha fazlasını beklerken giriş yaptıkları ana paranın bile büyük kısmını kaybedip negatife düştüler (yine benim gibi). işte bu acı tecrübe bu güruhun 20-21 boğasına temkinli yaklaşmasına sebep oldu. millet 10x-20x-50x kazançlardan bahsederken bunlar yüzde20-30 ile ilerlediler. ama o zengin olanlar dikkat etsin bizim 17-18 döneminde düştüğümüz duruma düşmesinler. *
bu sıfatı kazanmak sandığınız kadar zor değil, bilakis epey kolay. tarifi de çok basit; bolca sabır, aldığı kadar zeka, kararınca itidal, eser miktarda hırs ve minik bir sermaye.

bir bakmışsınız 288.000 liranız üç ay içinde...
kripto para dünyasına giren herkesin ulaşmak istediği nokta. herkes kısa yoldan hızlıca zengin olma peşinde ve başka hiç bir yatırım aracı bu kadar kısa vadede bu kadar büyük kazanç ihtimali sunmuyor çünkü bu kadar volatil olan, bu kadar ciddi iniş çıkışların olduğu başka bir ürün yok gibi.

kripto para zengini olmanın da bence iki yolu var, birincisi şu anki meşhur kripto paralardan birini yıllar önce çok ucuza almış olmak. misal 22 Mayıs 2010 tarihinde Laszlo Hanyecz denen eleman "yhea bitcoin alıp satıyoruz ama bu iş çok sanal, ben gerçek bir alışverişte kullanmak istiyorum" fantezisine girmiş olmasa, kendisine 2 pizza alan kişiye bunun karşılığında 10.000 * bitcoin vermese ve bu bitcoinleri elinde tutsa şu anda o 2 pizza yerine elinde 190 milyon doları olurdu.

diğer yol ise kaldıraç. insanlar yazının en başında belirttiğim yüksek volatilite üzerine bir de 20x-50x-100x kaldıraçla giriyor bu işe. evet işler yolunca giderse bu ikisi birleştiğinde bir günde bile inanılmaz paralar kazanmak mümkün. ancak istatistiksel verilere göre kardıraçlı işlem açanların kaybetme durumu çok daha fazla, kaldıraç oranı büyüdükçe daha da fazla. kaldıraç caiz olmadığı için bizim böyle bir durumumuz yok zaten.

velhasılı hayalden öteye öyle kolay kolay gitmez bu durum.
insanları kripto paralara yatırım yapmaya teşvik eden kişilerdir.
çoğu hayalidir. veyahut çok küçük bir azınlıktır.
0.1$ iken aldığı kripto para yüzde bilmem kaç bin milyon milyar değer kazanarak 32 255.7$'a çıkınca milyon milyar minyonder olmuştur.

yok mudur?
vardır elbet ama dediğim gibi milyonda bir.

bitcoin 3 yılın ardından rekor kırdı. aradan geçmiş 3 yıl bırak da bi zahmet kırsın.
alt coinlerde bir sürü batan oldu.

şu kadar arttı, bu kadar uçtu diyenler çok çok çok optimum rakamları söylüyor. tamam iyi hoş da o optimum değerleri yakalamak kolay mı? bence kolay değil.
riski yüksek. sadece tamamen kaybetmeyi göze aldığın para ile bu işe girilir bence.