küçük kıyamet

1 /
geren değil, korkutan da değil, sadece "yoran" film. evet yoruyor bu film adamı. oyuncular birer birer ne kadar kaliteli şahıslar olsa da, "korku filmi çekiyoruz, hemen bu ambiyansa girmeliyiz!" diyerek fazla kasmışlar kendilerini. herkes birbirine garip garip bakıyor bir kere, buna bir türlü anlam veremedim. birbirlerinden şüpheleniyorlar, her an birbirlerinin kafalarına balta indirecekmiş gibi davranıyorlar. bundan sonra spoiler vereceğim dayanamıyorum. izlemeyen ve izlemek isteyen kesinlikle okumasın, küfür yemek istemem.


---------spoiler---------
lan arkadaşım, hadi anladık o kahvedeki adamların garip garip bakmasını, salak salak sırıtmasını. o sırada kadın rüya görüyordu. peki rüyadan önce niye garip davranıyordu insanlar. bana mı öyle geldi yoksa anlamadım gitti...
---------spoiler---------


neyse, her şeye rağmen sonu kötü bağlanmamıştı. ilker aksum'u orda görmek çok ama çok güzeldi. sanat yönetmeni iyi çalışmıştı. müzikleri normal bir film müziği olarak kaliteli olsa da bir korku filmi soundtracki olarak pek de etkileyici değildi kanımca.

sonuç: kötü bir filmdi, buna rağmen yine de görülmeli derim.
filmin en dikkat çeken sahnesi;

küçük kızın, "neden deprem oluyor?" sorusuna siyah giyimli kuzenin verdiği cevap:
"günhakarlar çoğaldıkça cehennemde yanacak yer bulamıyorlar, bu yüzden dışarıya çıkmak için güm güm diye yukarıya vuruyorlar" şeklinde cevaplandırdığı soru.