küfürsüz sözlük vardı bir zamanlar

1 /
Biliyorum o zamanları da. O zamanlar da böyle mizmizlanmalar dur durak bilmezdi. Ben sözlüğü bildim bileli * böyle şikayetlenmeler var. Bu da genelde cepheleşmelerde güçlü taraf tarafından cephane olarak kullanılıyordu sadece. Persona non grata bu tip şeylerle baskılanıyor, ya kendisinin gitmesi ya da gönderilmesi sağlanıyordu. Bu sözlüğün bugünkü halinin en büyük sebeplerindendir bu.
Hayır burası kişisel blog sitesi değil ki. Evlilikle ilgili konuya kimler yazmış, neler yazmış, bil, baştan aşağıya hatmet sonra da ''bu ne, açmayın şöyle şeyler'' de, olmaz böyle, Dedim; herkes ilgi alanında takılsın. Ben de buranın instagram olarak kullanılmasını sevmiyorum ama karışmıyorum da, herkes takılsın kafasına göre. Çok şükür öyle ana avrat ağır küfreden yok aramızda relaks.
Bir konudan hoşlanmıyorsanız okumaz geçersiniz bitti.
Küfürsüz sözlük hiçbir zaman yoktu. Kılıfına uydurarak küfür etmek de ancak gücü arkasına alanların diğerlerine karşı kullanabildiği bir şeydir. Mesela bir futbolcuya için adi, şahsiyetsiz, şerefsiz vb. bir ifade kullanırsan yazdığın silinmez, bunlar küfür hakaret olarak algılanmaz. Ancak aynı ifadeleri bir tarikat şeyhi veya hükumette etkili biri için kullanırsan küfür ve hakaret olarak algılanır. Mesela şimdilerde fethullah gülen'e küfür edersen sıkıntı olmaz. 2013 lerin sonları 2014lerde falan fethullah gülen'e haşhaşi dediğim için ceza yemiştim. Ha adamlar o zamanlar güçlüydü burada şimdi fethullah gülenin adını küfürsüz anmayanlardan birkaçı hariç geri kalanın hepsi aman ağzımızın tadı kaçmasın havasındaydı. Eğri oturup doğru konuşalım; bir elin parmağı kadar dürüst adam yok içinizde/içimizde. Öyle nahifliğe falan gerek yok, hepimiz biliyoruz herkes çorbasının derdinde.
evet bir zamanlar vardı. şimdi yok. bir kişinin yazdıkları sözleri onun karakterini ele verir düşüncesindeyim. Sosyal medyada ve sözlüklerde küfür kullanan kişi bence kendini ifade etme sorunu yaşayan bireylerdir.