kuran sayfaları ve türk bayrağından konfeti yapmak

1 /
bir iddia ya da vakıa. kendi değerlerine sahip çıkmayan bir toplum, uzatmalarda top çeviriyordur.

Ordu’da yeni stadın ilk maçında büyük bir skandal yaşandı. Kur’an-ı Kerim sayfaları konfeti şeklinde sahaya fırlatıldı. Olayla ilgili biri taraftar grubu lideri 4 kişi gözaltına alındı.

Plaka numarası 52 olan Ordu'nun bu simgesini vurgulamak amacıyla maçın 52. dakikasında maraton tribününden sahaya konfeti fırlatıldı. Maça giden bir vatandaşın sosyal medya hesabında paylaştığı görüntülerde, Kur'an-ı Kerim ayetlerini içeren sayfaların parça parça kesilerek konfeti olarak sahaya fırlatıldı görüldü. Durumu fark eden vatandaşlar, emniyet görevlilerine haber verdi. Polisler, stat çalışanları ve bazı taraftarlar yerdeki Kur'an sayfalarını topladı.

git
konfeti için kullanılacak olan kağıtların okul kitaplarından elde edilmesiyle yaşatılan saygısızlık. kullanılmayan ortaokul ve lise ders kitaplarını aldınız, aracıya verdiniz, matbaaya gittiniz; yahu hiçbiriniz mi demedi ki "bunların arasında kuranı Kerim ders kitabı da var, bayrak var"? 52. dakikaya odaklananların gözden kaçırdığı kutsal değerlere karşı, büyük bir saygısızlık.
olay bahsini edip başlık açacak bir ehemmiyet taşımıyor. tribün ahalisini bilenler bilir. herhangi bir kutsalları yoktur. pek çoğu aile sahibi olmayan, madde bağımlısı, alkol ve sigara kullanan, işsiz güçsüz, hayatta bir baltaya sap olamamış kişilerden ibarettir. maça haftada yahut ayda bir gelen orta sınıf taraftarlardan değil, tribün gönüllüsü, amigo diye tabir edilen kişilerin etrafındaki efraddan bahsediyorum. konfeti yapmak istemişler ve bunun için kullanılmış kitaplardan istifade etmişler, gayet doğru ve güzel.
lakin o kitapların içerisinde ne olduğuna bakmamışlar. kim bakar ki ? ders kitabının içerisinde ayet olabileceğini düşünmemişlerdir. benim zamanımda da yoktu. latinize harflerle dizilmiş sure ve dualar bulunurdu.

islamcılık islam'ı ayağa düşüren bir mefhum. türkler allah'ı (cc) yıldız, o'nun sevgilisini kamer ile remzetmişler. ne kadar latif ve ince. bir de bedevilerin kurduğu ülkelere bakın. nal gibi la ilahe illallah muhammedun resulullah yazısı var.

islam'ı kitaptan öğrenenlerle, peygamber soyundan gelen seyyidlerden öğrenenler arasındaki fark budur.

islamcılık araplaşmaktır, bedevileşmektir, çirkinleşmektir.

adımız enes talha, furkan ibrahim, mus'ab değil ahmet, mehmet, yılmaz, dursun iken daha müslümandık.

olay neyse ki izmir'de meydana gelmemiş. ne gavurlukları kalırdı, ne dinsizlikleri ne de ..........

bu ülke, bu halk zaten kur'an'ı saymıyor. sadece sevdiğini söylüyor ama saymıyor. bol abdestli, vaazlı (islami ? ) düğünlerde, başlangıçta okunan kuran tilavetinde salondan gelen arı vızıltısı gibi seslerden bunu biliyoruz.

dünyanın en yolsuz, adalet teşkilatına ve emniyetine en az güvenilen ülkelerinden birisi olunmasından biliyoruz.
amirin memurlarını üç otuz paraya günde 12 saat ayakta çalıştırdığı ve fazla mesai ücretini bile vermediğinden biliyoruz.
insan muamelesi görmeyip, suratına her gün tükürülen münevverlerinin ülkeyi terketmek zorunda kalışı ve ecnebi ülkelerinde ikinci sınıf insan muamelesi görmeye razı oluşundan biliyoruz.
devletin arazisini devletin göz yummasıyla gaspedip, her seçim zamanı gecekondusuna kat çıkan ama dini imanı kimseye kaptırmayan uyanık çarıklı erkanından biliyoruz.
bizim hayatımızda kur'an yok. başlık anlamsız, konuyu tenkit beyhude. bizler zavallılarız.
ordu'nun yeni açılan stadında trabzonspor özentisi olarak 52. dakikada tribün şovu gerçekleşitiriken ortaya çıkan skandal. Bir adamın türk bayrağı ve kuran-ı kerim'e bu denli saygısızlık yapması için ancak terörist olması gerekir. başka hiç bir grup böyle bir adilik yapmaz çünkü.
ordu'da yaşıyorum ve bu stad evimin tam karşısında. şehrin en güzel yerlerinden birine başka yer yokmuş gibi koskoca stadı dikmiş vizyonsuzlar. Bu şehirde öyle uğursuz ya da madde bağımlısı tipe fazla rastlanmaz. varsa da çok azdır, sokakları nisbeten güvelidir. Dolayısıyla ben yapılanın maksatlı bir şey olduğunu düşünüyorum.
ayrıca inşallah bu skandal neticesinde bir şey olur da evimin önündeki bu gereksiz stadı kapatırlar. amin.
Kuran sayfası bir derece anlaşılır. Çünkü adamlar kabeye karşı mabadını devirip başının altına da kuranı yastık yapıp yatıyorlar. *

Fakat Türk bayrağı olarak duymamıştım haberi. Bak bu hiç iyi olmadı. Onların ben balkonlarına çiçek dikeyim.