kürekle vura vura köpek öldüren adamlar

1 /
Sosyal medyada kitlelere sahip bireylerin ittapar diye iki taraf oluşturması, hayvan severlerin aşırı saçma yaklaşımları sayesinde ortaya çıkmış iğrenç bir görüntü.
Biz ideal olanı kollamıyoruz aksine bir zıtlık çıkarıp birbirimize sallayacağız biz kaostan besleniyoruz çünkü.
Bunun böyle olacağı belliydi zaten kamu oyu ikiye bölündü ve ikiside birbirinden boktan olan fikirleri ile milleti gazladılar, sonuçta merhamet denen olgu iki taraf içinde kayboldu "ohh iyi olmuş kuduzla vefat eden çocukta ses çıkarmadınız " diyecek kadar körleştirdiler insanları, böyle basit bir meselede bile kin nefret akıttılar insanlara sonuç olarak merhametten yoksun iki taraf ve bir millet meydana getirdiler.
Bu bir vahşettir bunun ufacık bir şekilde iyi olduğunu ima eden kansızdır, hiç bir canlı bu şekilde bir ölümü hak etmez aynı şekilde hiç bir çocukta kuduz olmayı hak etmez ahlaki değerler denklem değildir bir tarafında olmaya ihtiyaç yoktur.
kainattaki her var olanı ayırım yapmadan bir görmek inancımız gereği lakin insan sevgisi olmayanın hayvan sevgisi olacağına da inanmıyorum. ha bu video da köpek maması satıcılarının bir tezgahı olabilir. hiç de öyle aşırı kurgusal ve ya komplo teorisi kokan hareketler falan da değil bu. zira köpek ve kedi maması satışları patladı şu an. daha önce de bunu kedi mama üreticilerinden biri itiraf etmişti. satışlar düştükçe sarhoşun birine 100 tl verip kediye işkence videosu çekiyoruz diye.
Dişleriyle evire çevire çocuk parçalayan köpeklerden daha meşhur olmuşlardır. İki gündür hayretler içinde izliyorum. Ölen, sakat kalan, psikolojisi alt üst olan onca insan ve hatta küçücük çocuklar için gık demeyen milyonlarca insan bir tane köpek için yeri göğü inletiyor. Evet olay vahşet, evet olay üzücü, ama! ortada korkunç bir iki yüzlülük var. E tabi ortada milyarlarca dolar dönen bir mama sektörü olunca savunmak farz oluyor. Yoksa ölen köpekler çok da şeylerinde yani. Bazı insanlardan midem bulanıyor.

Bak bak nasıl da koşa koşa savcısı belediye başkanı ip gibi dizilmiş. Bir köpek kadar kıymeti yok artık insanların. O kuduz olup ölen çocuk için kaç kişiyi görevden aldınız? Kaç kelli felli bürokrat, memur görev aşkıyla yanıp tutuştu? Ne acayip bir zamanda yaşıyoruz.
Konya’da büyükşehir belediyesine bağlı Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin köpeğe elindeki kürekle vurarak öldürdüğü görüntüler infial yaratırken, yavru kedilerin de poşete konarak toplandığı ortaya çıktı.
...
Çiftlik hayvanlarını kurtarma girişimi Angels Farm Sanctuary’nin bugün Instagram’dan paylaştığı videoya göre barınağın önünde hayvan toplama aracını durduran hayvanseverler, arabanın içinde ağzı bağlı poşete konan iki tane yavru kedi buldu.

Tepki toplayan görüntülere göre bir kedi aracın bölmesi açılınca kendiliğinden kurtulurken hayvanseverler diğer kediyi poşetten çıkardı.


git

Barınak değil, hayvan Auschwitz'i...
Konya'da sokak köpeklerinin başına kürek ve sopayla vurarak öldüren kişilere ait görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından Konya Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama yapıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı Şube Müdürü görevden alındı. Öte yandan, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan yazılı açıklamada, konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 2 şüphelinin gözaltına alındığı aktarıldı. Köpeğe eziyet ettikleri öğrenilen ve gözaltına alınan Murat B. ile Sefa C., emniyetteki ifadelerinin ardından "Hayvanları Koruma Kanuna Muhalefet"ten adliyeye sevk edildi.

git
videoyu izlemedim ancak nasıl bir canlı bu kadar vahşetle bir başka canlıya saldırabilir? hayvanlarda diğer canlılar gibi kuldur. hayvanlarda allah'ı tesbih ederler. kainat da olan diğer şeyler gibi. o yüzden evet yoğun tepki verilmelidir.

"İnsan onuruna yakışır ceza" kavramını yerle bir etmeye sebep.

Ulan bu lut kavmi ne yaptı ya? Bizden daha kötü ne yaptı da helak oldu bunlar kardeşim? Kafayı yememek elde değil.