kuş uçuşu

1 /
Dizinin sevenlerine duyurayım:

İki farklı kadın ve iki farklı kuşağın etkileyici hikâyesini anlatan dizinin cephesinden bir haber var. Netflix 2. Sezona onay vermiş.
Z kuşağının basamakları teker teker tırmanmaktansa en üst basamağa ışınlanma arzusunu irdeleyen bunu bir bakıma da güzel işlerken final sahnesiyle hayal kırıklığına uğratan dizidir.
o değil de bizden çıkmış bir dizinin her sahnesine alkol yerleştirmeyince yeteri kadar düzgün bir sanat ürünü ortaya konulamıyordu değil mi ? Unutmuşum,hatırladım.
garbın hayat tarzına en çok ben aşığım,işte bu da kanıtı sahneleri baysa da, mantık hataları olsa da konusu ve bunu işleyişiyle farklı bir yapım olmuş.
Nasıl ruh hastalarının olabileceğini gözümüze sokan dizi. Kadın kadının her devirde çilesi olmuş. Rağbet görenden nefret ederim, referansı sağlam biri mutlaka izle deyince başladım. Psikolojisi alengirli olanlar uzak dursun, ufuklarını daha çok açıp millete imtihan olmasınlar. Ya da olsunlar bena na.
Söz konusu birce akalay olunca kayıtsız kalamayarak izlemeye başladığım bir netflix dizisi. Aslan ile avcı kuşun hikayesini anlatan, sürükleyici, entrika dolu, heyecanlı bir şey. Henüz 3 bölüm izledim ama kendisini izleteceğe benziyor.
- Spoiler içerebilir -

ben diziye bayıldım. daha önce izlediğim hiçbir şeyi tekrar izlesem mi diye düşünen bir insan olmadım. ama ilk defa tekrar izlemek istiyorum.

insanların arasındaki rekabetleri metaforik hale getirmek benim için oldukça dikkat çekici bir nokta olmuş. özellikle vahşi yaşamla özdeşleştirmek evrimsel yönüme hiç de aykırı gelmedi. O belgesel havası oldukça güzeldi.

içinde geçen anlatıcının yani nejat işlerin havası bile ayrı olmuş. bazı mantık hataları var mıydı evet vardı klasik ay yapım olduğu için tarzına da aşinaydık ama yine de doyurucuydu bir sonraki bölüm atladım hemen.

bir ara sinirden izleyemedim bu kadar şans yaver gitmesi falan çocuğa davranışları Aslı’nın.. demek ki miray gerçekten iyi oynamış. lalenin nasıl bu kadar kör olduğunu düşünerek delirdim. Seçimleri oldukça yerindeydi bence mesela. Lale kıran adının hakkını verdi.
daha önce hiç böyle olmamıştım bir şey izlerken. çok içselleştirdim sanırım. gerçi buradaki bir diğer noktada kendinizi hangi karakterle özdeşleştirdiğiniz. Sonuçta bu kadar savaş Müge olmamak için de verildi.


ayrıca replikler de çok iyi.

kesinlikle izlemelisiniz.