kuzey kore

1 /
başlarındaki yarım akıllı, halkına siyah kuğu eti yemelerini önermiş. corona başta olmak üzere, bilumum hastalığa karşı, şifa niyetine yenmesi gerektiğini, vatandaşlarına önermiş. bir ara bizde de, vatandaşa beyaz çayın önemi anlatılıyordu. elbette siyah kuğu etinin kuzey kore'deki piyasasını bilemem, ama beyaz çay epey pahalı bir şeydi. beyaz çaydan farklı olarak, kuzey kore'de siyah kuğu üretimi için çiftlikler varmış. eminim o çiftlikler bütün kuzey kore'yi besler. varsa politbürolarını doyursun yeter.
2021 yılını füze deneyerek geçirmekte olan ülke. her gün, yeni bir füze denemesi yaptığına dair haberler düşüyor medyaya.

tamam ulan. madem öyle:

bak beyim, sana iki çift lafım var. Koskoca olmasa da, ülke kadar ülkesin. askerlerin var, diktatörün var, her şeyin var, binlerce kişi çalışıyor emrinde. Yakışır mı sana dünyanın güvenliği ile oynamak? Yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu, öldürmekle tehdit etmek? Ama nasıl yakışmasın! Sen değil misin, öz kardeşine bile acımayan, bir damlacık iktidarı çok gören. Anlamıyor musun beyim, dünya haydut olarak amerika'yı seviyor. Ama ben boşuna konuşuyorum. kapitalizmi tanımayan ülkeye, abd'yi anlatmaya çalışıyorum. Hıh, sen, büyük diktatör, cani, füzeler sahibi kim Bey! Yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin dünyayı. Çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. Bizler birbirimizi seviyoruz. Biz bir aileyiz. Biz güzel bir aileyiz. Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? deneme artık füze şeylerini! deneme nükleeri! deneme kimyasal silahları! deneme konvansiyonel silahları! Eğer dünyanın kılına zarar gelirse, ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, Yaşar Usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni! Anlıyor musun, vururum ve dönüp arkama bakmam bile!

bu yeterli olacaktır.
Kuzey Kore’de kadınlarda 25, erkeklerde ise 27 yaşın altında evlenmek kanunen yasak. Evlenmeden önce bireylerin askerlik ve devlete karşı diğer yükümlülüklerini yerine getirmiş olması gerekiyor.