laik bir ülkede hz ömer adaletinden dem vurmak

sözde yüzde 99'u özde yüzde 99'dan çok çok azı müslüman olan ülkemizdeki ironik durumlardan sadece bir tanesidir efenim...

hz ömer şeriat kanunları ile yönetim göstermiştir halifelik döneminde...malum şeriat Allah'ın emir ve yasaklarının toplamıdır...

laiklik ise din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması demek olsa da bizim ülkemizde uygulanışı dinsizlik şeklinde olmuştur genel olarak..

velhasıl kelam Allah var gam yok diyen insanlarsak şeriattan korkmamalıyız zaten..
devamını gör...
çok dindarım diye geçiniyor olmasına rağmen kul hakkının ne olduğunu unutmuş olanlar sayesinde içinde bulunduğumuz durum. samimiyele islamı benimsemiş bir insan zaten kendi içinde şeriatla yaşar, insanlarla ilişkilerini onunla kurar, karar vereceği zaman da ona göre hareket eder.
kimse kusura bakmasın, laik ülkedeyiz ondan adaletli olamıyorum diyen adamın samimiyetinden şüphe ederim.
devamını gör...
adil oldunuz da laikliğe mi takıldı ? madem laik bir sistemde adil olunamıyor; neden iktidara talip olup islami söylemlerinizle halkı kandırdınız ?
laik sistemin başındaki adama halife, mehdi gözüyle bakılabiliyor da, adaletle yönetmemesi garipsenmiyor.

akp fanatiklerinde var bu; ''sistem böyle'' , sistemin her mekanizmasındaki eleman sensin bugün. sistem bozuksa seni de bozmuş olabilir bak buna hak veririm.
devamını gör...
işinize gelmeyince olandır. sizin işinize gelince gelsin tüm dini terimler, bütün sahabelerin adları, her türlü fanatikliğinize alet olabiliyor tüm dini kavramlar. ama ne zaman size iğne batıracak olsa, şey laiklik var ya, o yüzden din konuşamıyoruz. vah vah. laik sistemden çuvalla para kazanıp erk sahibi olmakta ıkıntı yok. sizden adalet beklenince, hz. ömer laik miydi diye sızlanın. vicdanı olmayanın hiçbir şekilde adaleti olmaz. önce vicdan edinmek lazım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.