laiklik elden gidiyor

laiklikin ele avuca sığmayacak ulvi bir gaye olduğunu bilmeyen sözde laik özde dincilerin söylevidir.
ayrıca ben çiçeklerin dallarından kopartılmasına karsiyim yoksa çelenkle bi alıp veremediğim yokki *
devamını gör...
"türkiyede laikliğin elden gitmesi için yönetim şeklinin değişmesi gerekmektedir. bizler var oldukçada yönetim şeklimiz baki, milletimiz özgür olmaya devam edecektir" diye cavaplandırdığım önermedir.
devamını gör...
laiklikin anayasanda çıkarılması için 367 miletvekilinin iradesinin yeterli olduğunu bilmeyenlerin '''türkiyede laikliğin elden gitmesi için yönetim şeklinin değişmesi gerekmektedir. bizler var oldukçada yönetim şeklimiz baki, milletimiz özgür olmaya devam edecektir"' diyerek güya epik epik bağırdıkları.
yani yönetim şeklinin değişmesi ile laisizm arasında bağlantı yoktur.
devamını gör...
daha dün tutunmak üzerine konuşuldu bir yerlerde. insan tutunmak için türlü yollar dener dendi. insan tutmaz, tutunur dendi. yani eldeki kuş meselesi hikaye..
devamını gör...
denize haşemayla giren kadınları görünce birileri de (subay eşi) böyle nara atmıştı ve bikinisiyle denizin içine doğru koşarak haşemalı kadını denizin içinde kolundan tuttuğu gibi sahile fırlatmıştı..*

bikini ve laiklik ne kadar benzeşiyorsa artık.
devamını gör...
dincilerin bolca kullandığı din elden gidiyor sloganının benzeridir. zira din elde değil vicdanlardadır. elden gidemez boş konuşmayalım.
devamını gör...
bu aralar unutulan zırvalamadır...
bir zamanlar "mollalar iran a" diye höykürenler şimdi kuyruklarını kaptırdıkları başörtüsü sorunu için "iran modeli" önerebiliyorlar haya fukarası olarak...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.