lazanya

1 /
çizgi filmle pazarlanmaya çalışılan lezzetli yiyecek. yapımı epey meşakkatlidir ama sonuç güzel olur. ninja kaplumbağalardan sonra pizza patlasa da ülkemizde garfield lazanya konusunda benzer bir başarı elde edememiştir. muhtemelen nedeni fast food kültüründe pazarlanamayacak kadar uzun sürede pişmesi. dışarda lazanya yemek istiyorsanız tok gidin.
Bugün personel menümüzde olan İtalyan lezzeti. Aşçı bir kardeşimizin aramıza katılmasıyla etin sütünden faydalanma adına" lazanya pek severim lazanya yapsana önerisi üzerine hazırlığa başladı.3 saattir uğraşıyor ahshshd, yaktın beni abi diye.. muhtemelen içinden bana küfür de ediyordur hahaha.
Lazanya da mi yemiyah!?
Ofise yemek getiren şirketin fırında patates olduğunu iddia ettiği yemek.
Hayır ben fırında patates severim sorun değil ama ne zaman menüde lazanya yazıp fırında patates gelse millet kazan kaldırıyor.
bahsi ta üçüncü yüzyılda, birçok İtalyan şair ve tarihçi eserlerinde geçen yiyecek.

Napoli kralı II. Charles’ın sarayında düzenlenmiş 1300 tarihli bir yemek kitabı olan Liber de coquina’da Katmanlar halinde hamur, peynir ve baharatlardan oluşan yemek olarak tarif edilmiş. Yemeğin yumurta, peynir ve et eklenerek bir bağırsak içine sarılıp fırında pişirilen versiyonu ise daha çok ziyafetlerde yenilirmiş.

git