league of legends

2 haftadır oynadığım güzide oyun. yeni yeni çözüyorum olayı. counter strike mantığında ama karakterler mapler ve silahlar knight online ya da wow tarzı. 5 erli yada 3erli takımlar halinde savaş yapıyosun. savaşlardan aldığın xp ve puanlarla levelin yükseliyo yeni championlar ve itemler açılıyor vs.

varsa sözlükte oynayan ekleşelim.

ha bu arada nickim : drterminal

bir alt entryde belirtilen sebepten ötürü, ne yazarsam yazayım alındığı için , böyle garip bir yola başvurdum.
devamını gör...
bağımlılık yapan, saatlerinizi sıkılmadan geçirebileceğiniz oyun. yaklaşık 2-3 aydır oynuyorum ve 23 levelim. nickimi boşverin. her yazdığım nick alındı dediği için sinirlenip jigsawwwww yapmıştım. kaç tane w var bilmiyorum. e tabi böyle ezik nickler alırsanız noob damgası yiyebilirsiniz. *
devamını gör...
oynadığım zamanlar zevkle oynadığım fakat nedense bir türlü oynayan diğer arkadaşlarım gibi bağımlı olmadığım oyun.
en yakın arkdaşım, ortağım bilgisayarla büyümüş oynamadığı bilmediği oyun yok neredeyse ve şu an sadece bu oyunu oynuyor.
onun iki arkadaşı da aynı şekilde.
sonra üniversiteden başka bir arkadaşa söyledik o da aynı şekilde oldu.
o yetmedi onun kız arkadaşı da. *

nickim bothersome man, eklemek isteyen ekleyebilir ama ara sıra oynuyorum sadece bilginize.
devamını gör...
az önce leveli 1 olan , karşı takımdaki bir aga ; warwick ile 22/0/1 lik bir istatistikle oyunu bitirdi. elimde recommended itemslerin nerdeyse hepsi vardı. benim champion da graves. ama adamın health %50 yi bile görmedi oyun boyunca. defaet yedik haliyle.
bilen biri şu durumu açıklasın bana. çok pis gurur yaptım.


tecrübeyle gelen edit: yukardaki konuyu fazla büyütmeyin. bunu yazdığımda oyuna yeni başladığım zamanlardı. sonradan değişiyo işler öğrendikçe.
devamını gör...
rus oyuncular yüzünden çıldırmama neden olan oyun. ulan ne kadar geri zekalı bir millet. bir bok yapamadığı gibi bi de iyi oynayanlara laf atarlar. gidip karşı takımı beslerler. siz siz olun o latin klavyesiyle yazmayan rusları direk ignore edin.

ulan adamda range var mid 'e geçmiyor. sion olarak ben mide geçtim. ulan ne mallar var ya...
devamını gör...
bu gecenin başlarında ezreal ı zimmetim altına aldım. yeni herom. 2 maç yaptım 2 sinde de win aldık ama söylemliyim ki miss fortune dan sonra zorlandım baya oynarken. bütün skillerinde; açılan doğrusal çubuk doğrultusunda damage vurabiliyosun. oysa mf öyle miydi? enemy nin üstüne tıklardım yağdırırdı mermileri.. ama zevkli yine de. saat kaç oldu daha yeni bıraktım oynamayı. düşünün artık..
devamını gör...
uzun süre sırf para biriktirmek için aynı heroyla oynandığı zaman zevk vermeyen oyun. bol bol hero alın alternatifleriniz olsun. bi poppy le oynayın, bi asheyle.

450 lik karakterler arasında poppy yi öneririm. feedlendiği zaman 5 vs 1 de en az 3 kişiyi alır. tabi oyuncuya da bağlı.

1350 lik karakterler alın, mesela veigar. mükemmel karakter. skill kombosunu becerebilirseniz, (stun-meteor-ulti-top) adam 3 saniye içinde ölür.
teemo. gerçekten oyuncular tarafından çok sevilen bir karakter. akıllıca kullanılırsa, ultisi yardımıyla mükemmel kill alır veya aldırtır.
warwick. ultisi zaten mükemmel. bi de skill vurup hp toplama ayrı bir olay. çoğu 6300lük karakterden daha iyi.

evet, gelelim oyunda nasıl hızlı kombo yapacağınıza : smart cast.

smart cast dediğimiz olay skilin harfine bastıktan sonra nişan almamız için çıkan çizginin çıkmamasıdır. yani mausu hedefe götürüyorsunuz ve skilin harfine basınca direk oraya vuruyor skili. veigar'da bu olmadan oynayamazsınız. mausu hedefin üstüne getir, skile tıkla, adama tıkla... 3 iş. mausu hedefe getir, skile bas ve bom !

ezreal'i de bu şekilde oynamanız gerekiyor. aksi takdirde "pasif" oyuncu olarak adlandırılırsınız. seri skill vurmanız gerekiyor.

bu smart cast'ı oyun içinde ayarlarda, key bindings'de aşağılara doğru indikçe görürsünüz. smart cast 1,2,3 yazar. 1 e q yazacaksınız, 2 ye w, 3'e e, 4'e r.
devamını gör...
20 dakika sonra 107 ekran lg led tv ye hdmi kablosu yardımıyla bilgisyarımı bağlayıp oynayacağım oyun. ne zamandır bunun planını yapıyodum. çok heycanlıyım.

ilgileler duyrulur *

* *
devamını gör...
çok büyük bir kitleye sahip olan moba oyunu. ayrıca çok büyük paralar dönüyor. insanlar profosyonel olarak bu oyunu oynuyor. düşünün dünya birincisi olan takım 1 milyon dolar ödül alıyor... ödül havuzu her geçen sene katlanıyor. ve canlı yayınları yüz binler izliyor.

elektronik sporlar alanında çok büyük gelişmeler görüyoruz. league of legends de bu sporlarda başı çekiyor ve 2020 olimpiyatlarında yer alması bekleniyor...
devamını gör...
öncelikle 20 level olduktan sonra hala master yi ve akali seçiyorsanız adam değilsiniz. * bu saydığım iki hero oyunun bug ı dır. riot games in 15 yaş altı nooblara hediyesidir. o kitleyi kaybetmemek için de hala kaldırmamıştır bu ikisini.

bu oyun ; strateji be taktik geliştirip oynandığında çok daha zevklidir. stratejiden kastım, oyuna başlamadan önce kağıt kalem alıp hesap yapın şeklinde değil. abartmayın. oyun oynarken, pick ekranında, rakibin durumuna ve ne kadar feedlendiğine göre, seninle aynı lanedeki adamın oyun tarzına dikkat etmekten bahsediyorum.

bunları görüp , bunlara göre bi oyun tarzı ve build çıkarsanız oynadığınız oyundan zevk alırsınız. bakın kazanırsınız demiyorum. zevk alırsınız. yoksa siz isterseniz all star seviyesinde laning yapın, takımınızda bi tane dingil ad carry çıkar, 15 dakikada 0/5/1 gibi bi skor yapar. ondan sonra siz istediğiniz kadar pro oynayın.

ad carry kasamazsa, hele bi de kasamayıp karşı ad carry ye sürekli ölürse kapatın oyunu. gerilen sinirlerinize yazık. ad carry olmadan oyun kazanmak zordur çünkü.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.