let my attitude dry

1 /
Türk milleti hakkındaki görüşlerinin istisnasız hepsini çok önemli, çok doğru bulduğum yazar.

Bu düşüncelerin bu sözcüklerle, bu üslupla dile getirilmesinde, öfkelenmeden, yeise kapılmadan sakince anlatılmasındaki bilgeliğin büyük hayranıyım.
Online olduğunda yazılara çeki düzen vermenin vaktidir. Özensiz çalakalem yardırarak değil. Duru durağı netlestirerek.
Cemal süreya kadıköy sahilde ceketinin düğmesi ilikli gezermis belki fazıl hüsnü dağlarca'ya rastlarım ayıp olur diye. Saygilar..
#7130434
git
hocam burda neden kütle çekim değil de accelaration olduğu anlatılmış. bu gm1m2/r2 relativiteye göre anlaşılması daha kolay ve hala nasada bile kullanılıyormuş. ancak günümüz fiziğinde 4 temel kuvvetin 3 e indiğini okudum bir çok makalede buna karşı olanlar da var bilimsel çevrede ancak genel kanı bu yönde 4. boyuttan bahsediliyor.

şurası önemli makalede

Einstein’s point was that on earth, rather than a force pulling you down, you could just as easily argue that there was a force pushing you up (to stop you free falling). Put another way – there was no way to tell the difference between acceleration and the force of gravity.

yoksa sizin söylediğiniz 1/2g t2 deki g'yi ben de biliyorum tabi. g constant ile farkını da biliyorum.

saygılarımla. bilmediğim bir durum varsa öğrenmek isterim.

yıllar yıllar önce ben "vasıfsız keder" diye bir başlık açmıştım bu sözlükte. tanımına da demiştim ki: "tutamağı olmayan gam" sonra ne olduysa silmiştim de bu entry i.

o zaman ki mesnetsiz hüznüm de şimdi bu günlerde hayatta kalmak için bulduğum tutamak da kendisidir.
varoluşsal kaygılarımız bizi alır, yokluk kaygısının ortasına koyar. var olduğumuzu kanıtlamak için bir çaba harcamayız, yok olduğumuzu bir anlatabilsek...

bir gitar askısının önünde durup bakakalırım. bakan da ben olabilirim, baktığım da. yok muyuz, var mıyız pek de umurumda değil aslında. bir şiir vardı: "belki dünya bir yere üzgün üzgün bakmaktır" diyordu.
bence ben de bir gitar askısının önünde durup hayran hayran bakmaktan ibaretim mesela.

çünkü gitar askısının önünde değilsem, çünkü öyle bakmıyorsam, kalanı, yalnızca yaşama dayanan bir ağrı.
niçin bir süredir bazı tanımlarının sonuna sus işareti yapan hemşire ( git ) iliştirdiğini merak ettiğim sözlük sakini. bunu niye merak ettiğimi de merak ediyorum niye fark ettiğimi de...
Bilge sinefil.

Emeklilik planımı Emekliliğini geçirmeyi planladığı sahil kasabasında kendisini ziyaret ederek izlediği film ve dizileri anlatmasıyla taçLandırma planım var. O outlander'daki botoxlu şişman market çalışanı diye anlatırken ben veranda da dinliyormuş gibi yapıp uyuklayacağım.
Ayhh itiraf gibi oldu.
#7009082

- ne yalan söyleyeyim, hala bu nick adının türkçe'de ne manaya gelebileceğini bilmiyor ve düşünmüyorum da. yani almancası o denli saçma ve komikki, bırakıyorum tutumun kurusun. anlamadım hala neyse.. tutum nasıl kurur ki. sorunsalı sorular.