lgbt

1 /
Konunun tersten ele alınırsa çözüleceğini düşünüyorum

yani LGBT olarak değil tbgl olarak...

Çünkü Gay, lezbiyen ve biseksüelliğin net bir şekilde kutsal kitaplarda yasaklanması üzerine insanlar özgürce bu konuyu ele alıp değerlendirme yapamıyorlar. Kadının değil ama erkeğin eşcinselliğinin kalıtımsal olması üzerine belli bilimsel ispatlar var. Oranın düşük olduğunu düşünüyorum. ama bu bilimsel gerçeği değerlendirebilecek hastalık-tercih arasında konuyu ele alabilek özgür kafalar yok.

Çözümüm şudur ki...
Bu kısaltmaların içindeki Transseksüellik meselesi üzerine araştırmalar yapılırsa (gay, lezbiyen ve biseksüelliğin de) temellerine inilmiş olur. Çünkü tüm dinler transseksüelliği doğrudan haram kılmamıştır. (Neden? Çünkü doğuştan morfolojik ve biyolojik olarak arada kalmış cinsel organların varlığı, biyolojik olarak gelişmemişlik (hormonlar) bu durumu dinler ve toplumlar tarafından daha anlayışla karşılanmasına neden oluyor.

Lafı çok uzattım. Konu tersten ele alınsın.


NOT: trollük yapmıyorum. Görünce sol framede dayanamayıp yazıyorum. Konuyu niye bu kadar gündemde tuttuğunuzu da bir türlü anlamıyorum. Ya bi karışmayın. Salın insanları...
Artık çocuk filmlerine kadar giren şey. Gelecekte okullarda çocuklara büyüyünce hangi cinsiyette olmak istersin diye soracaklar. Bu şaka değil, abartı hiç değil. Oraya doğru depar atıyoruz. Ama kimse tehlikenin farkında değil.
iki ayda bir ardına bir harf eklenen kısaltma.

bunlara yapılan pozitif ayrımcılık, gereksiz mağdur edebiyatı ve normal olmanın neredeyse aşağılık bir durum olarka lanse edilmesi akımları o kadar yoğunlaştı ki; küreselcilerin bu hamlesi, avrupai toplumları da baymaya başladı.

macaristan başbakanı; annemiz kadındır, babamız da erkek. de yeterin (de yeterinovski) şeklinde beyanatta bulundu.

rusya bünyesinde de nonoşluğa sempati ile yaklaşmayan çok ciddi kitleler var.

insan olmak, adil muamele görmek; bu tabii temel hak.

fakat laçkalık, anomalileri hiçbir etik sınır tanımadan övmek, yaymaya çalışmak; tepelere çıkarmak da kabul edilebilir değil.

anomalinin sebepleri, yapılabilecekler, kurulacak dengeler vb derya deniz başka bir konu kuşkusuz.
harari'yi salt agnostik ve ateist betimlemeleri yüzünden seven biri değilim ama doğru söylediği çok laf da var. misal onlardan biri " müslümanlar 20. yüzyıl teknolojisine maymun gibi tüketici olmaktan başka hiçbir katılım sağlayamadılar ve 20. yüzyılı komple kaçırdılar o yüzden 21. yüzyıl'da sorduğumuz soruları bile anlayamayacaklar" sözü. köküne kadar altına imzamı atarım bu söze.

islam coğrafyası yaşadığı çağdan o kadar uzak ki , tüm fizik gerçekliği ile dünya kabak gibi gözünün önünde durmasına rağmen salt metafizik ayrıntılarda öyle bir boğulmuşlar ki dünyaya kısa vadede ne rasyonel, ne imajinatif ne de aydınlamacı bir katkı sağlamaları mümkün görünmüyor. çağı ile arasındaki makas çok ciddi bir biçimde açıldı.

çağı tanımlayan hiçbir kavramları yok. küfür ettikleri mevzularda da , destekledikleri mevzularda da karşı tarafın argümanlarını kullanarak iş görüyorlar. bu yüzden herhangi bir konuda fikir danışılması gereken insanlar listesinde maalesef müslümanları göremiyoruz . misal nanoteknoloji ve ya yapay zeka konusunda danışılacak bir tane müslüman ismi veremez kimse.

akademik dünyamız desen rezalet durumda. müslüman ülkelerdeki üniversitelere avrupa'dan gelen bir tane bile öğrenci yok. bilim kimsenin tekelinde değildir eğer gerçekten dünya kalitesi üstünde eğitim veren kurumları olsa müslümanların oralara dünyanın her yerinden öğrenci akar ve işte o zaman başardık diyebiliriz ama yüzüne bile bakan yok eğitim kurumlarının.


gelelim lgbt meselesine. islam dünyasının buna karşı oluşu gayet doğal ve olması gereken de bu , ama bu konuda da dünyaya meydan okuyucu yeni bakış açısı geliştirmiş değil müslümanlar. hepsini geçtim bir müslüman olarak herhangi bir gay'e söyleyebilecek tek kelimesi dahi yok küfür etmekten başka. lgbt'ye hitap edecek bir dil geliştirmekten bahsetmiyorum bile, öyle bir dile zaten kafa yoran yok da söyleyecek tek bir kelime dahi olmamasından bahsediyorum.

müslümanlar her konuda olduğu gibi bu konuda da yalancı bir örtü inşa etmişler ve o örtü vasıtasıyla fazlasıyla müphem söylemlerle dayatma yapmaya çalışmaktan başka hiçbir şey yapmıyorlar. sorgulama sitemlerinin tamamını tektipleştirmişler ve akli olmaktan tamamen çıkarmışlar.

bu da çağını tanımlayan, yorumlayan ve çağına teklif sunan insan tipi yerine , başkasının gökyüzüne bakan başkalarının kavramları ile kendini tanımlamaya çalışan karşı çıkışlarında da boyun eğişlerinde de asla kendi çanağını kuramamış ve başkalarının çanağını yalamaya devam eden insan tipi oluşturmaktan başka bir şeye yaramıyor.

islam şeriatına göre eşcinsel ilişkiye giren kişinin bu durumu 4 şahit ile sabit olursa had cezası ile öldürülür.

İbn Abbas (r.anhuma)'dan rivayetle Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur:
"Her kimin Lût kavminin yaptığını görürseniz faili (yapanı) da mef'ulu (yapılanı) da öldürünüz!"
(Ebu Davûd, Hudud, Bab 28, Hadis no: 4462; Tirmizî, Hudûd, Bab 24, Hadis no: 1426; İbn Mâce, Hudûd, Bab 12, Hadis no: 2561; Abdurrezzâk (13492); Ahmed 4/464 (2732); Nesâî, S. el-Kubrâ (7340), bim (2561); İbn Ebi'd-Dunyâ (127); Dârakutnî (3/124); İbnu'l-Cârud, (820); Hâkim (4/355);, Beyhakî (8/231, 232) ve Şuabu'l-İman (5386, 5387)
Sahih hadistir (bak: Elbânî, Sahih Sunen ibn Mâce, 2075)
Bunu sünen kitabları sahibleri (Ebû Davud, Tirmizî, İbn Mâce) rivayet etmişler, İbn Hıbban ve başka muhaddisler sahîh olduğunu bizzat belirtmişlerdir.
sanırım zurnanın zırt dediği yere yaklaştık. yılan mı olsak balık mı karar veremiyoruz. inancımız bir tarafta, modern dünya, birilerinin deyimiyle dünyanın gerçekleri bir tarafta. hz ibrahim de bizim gibi yapsaydı. altı üstü put, topraktan heykelcik canım, kime ne zararı var deseydi, dünyanın gerçekleri bunlar deseydi dünya nasıl bir yer olurdu acaba. cebimize, sağlığımıza, keyfimize dokunmayan şeyleri pek ellemiyoruz hatta savunuyoruz yeri geldi mi. allahımız da kitabında böyle emretmiş ama? hay allah! o da işlerin buralara geleceğini kestiremedi demek ki -haşa-. hocalar da yerli yersiz konuşuyor, can sıkıyor. size ne kimin kimle seviştiğinden? hem yolsuzluklara niye ses etmiyorsunuz? bak falanca geçen 128 milyar doları çalmış götürmüş, ona niye hiç çemkirmediniz?