lgbt türk aile yapısını bozmaz

1 /
lgbt neyi bozar neyi bozmaz tartışması yerine, "türk aile yapısı" kavramına odaklanmalıyız. ailenin kutsallığından dem vurmak yerine, bu olgunun ne zaman ve nasıl bozulmaya başladığına bakıp, kaynak iyileştirilmelidir.
savaştan çıkmış, erkek nüfusunun büyük çoğunluğu ölmüş, beşikte bebeleriyle yalnız kalmış ve tüm işleri yapmak zorunda kalan kadınların; gelecek nesilleri olduğuna inandıkları erkek evlatlarını pamuklara beleyerek bakmalarıyla başlayan ve bugün kadın-erkek eşitsizliği problemine kadar ulaşan bir dengesizlik, cumhuriyeti kuranların koca bir medeniyete alzeimer yaşatarak, ihtişamlı tarihini unutturmaları ve batı özentiliği ile kendi geçmişini beğenmeyen bir neslin bugün aldığı hal şaşırtmamalı diye düşünüyorum. * * *
türk aile yapısı bozulsa bence bir şey kaybetmeyiz. türk aile yapısı ; kutsal, yararlı, saglıklı bir yapı değil. bireyselliği engelleyen toplumcu hatta yığıncı yapı.

türk aile yapısında büyüyen kaç çocuk kendini özgürce ifade edebiliyor, kaç çocuk babasıyla vakit geçirebiliyor vb. sorulara yoğunlaşmak lgbt türk aile yapısını bozar mı bozmaz mı gibi boş muhabbetlerden daha yararlı olur.*
"Türk aile yapısı" diye savunmalara doyamadıkları şey yobazlık, cahillik ve gelişememişliğin basit ve çoğunlukla itici bir tezahürü olmasa bir nebze anlayışlı yaklaşacağım bu kafaya.

Eşcinsel ilişki olup olmadığı farketmeksizin, iki bilinçli ve reşit insanın karşılıklı anlayış ve sevgi doğrultusunda doğanın gayet basit bir işlevini yerine getiriyor olmasını tartıştığınız, suçladığınız ve ideolojiler altında dövüştürdüğünüz kadar; insanların genetiğini bozan akraba evliliklerini, hayvan ve çocuk istismarlarını, bir norm olarak görülen aile içi psikolojik ve fiziksel şiddeti, küçük yaşta evlendirilen kız çocuklarını konuşsanız, üstelik tüm bunların o çok bayıldığınız kültürünüzdeki geçmişini ve dininizdeki yerini sorgulasanız belki uğruna ayrıştırıp öldürdüğünüz eğreti ve göreceli "ahlak" kavramına daha çok hizmet ederdiniz.

Ek: #7024392
şu lgbti tanımlarını gördükçe düşünüyorum "ibne dersem uyarı yer miyim uzaklaştırılır mıyım" diye. yemem gibi geldi , çünkü emsallerini gördüm, başlıkları gördüm. öyleyse mesajımı veriyorum.

bizim buralarda ibneye, ibne denir. gay demek bile normalleştirmeye çalışmaktır. ibne, ibnedir. ibneye, ibne diyiniz.

*
*
doğru bir cümle.

lgbt türk aile yapısını bozmaz direkt parçalar. bireysel olarak kimin ne yaptığına karışamayız ama bu artık toplumsal bir olgu olmuşsa buna karşı çıkar ya da destek çıkmak durumunda kalırsınız. benim gibi gelenekçi insanlar haliyle buna karşı çıkıyor çünkü bu işin de suyu çıktı. önceler ibneler adam gibi ibneliğini yapar adam gibi yaşar senle benle kahvede okey atar halı saha maçında top koştururdu. şimdikiler mağdur edebiyatı üzerinden* saçma sapan kılıklara girip kendilerini kanaat önderi gibi pazarlamaya çalışıyor. adamın dedem kadar sakalı var ama etek giymiş, topukluyla nutuk atıyor. iyice suyunu çıkardılar.
toplumsal bir hareket olmaktan çıkartılması lazım bunun için de kendi hallerine bırakılmalılar çünkü mağdur edildiklerinde daha fazla yayılıyorlar ve sonu maalesef daha iğrenç yerlere varıyor. bkz: #7018271
bozuk zihniyetlerin bozuk fikirleridir. yahu sözlükte bunu savunan arkadaşların olması garip geliyor bana ülkenin muhalefet liderini bu anlamda ciddiye almıyorum biliniz ama sizleri ciddiye alıyorum. şimdi bu ülkede dünyanın her yerinde olduğu gibi sorunlu ilişkiler problemler cinayetler vs oluyor diye biz lgbt'yi hoş mu görelim. LGBT çok açık ve net bir şekilde sapkınlıktır kimse kendi ailesinde olmasını istemez* öyleyse bu sapkınlığa kılıf bulmayalım hele ki inananlar için ortada lut kavmi örneği dururken.
süper kafaları ifşa eden beyanat. bilmem kim bilmem kimi istismar etmiş. ee?? o zaman bunlarınkini mazur görek. burası müslüman ülke birader, gay olmak isteyen, gay görmek isteyen avrupaya gitsin. burada işi yok. sizin bozuk zihinlerinizin irinleri bu ülkeye işleyemeyecek. ahlaksızlara meşruiyet kazandıramayacaksınız.
Aile yapısını bozmasa da makatı bozuyor. Erkek adama yakışır mı hemcinsinin makatından ummak? Açık söylüyorum, bu bir sapkınlıktır. Zinayı, hatta tecavüzü bile açıklar insan, zina teklifimi reddetti, ben de zorla saldırdım, der, ya makatçılık..? Ayıp ayıp, kendinize gelin, fıtratınıza dönün, bir de utanmadan bu sapkınlığın propagandasını yapmayın.

"Müminler arasından hayasızlığın yayılmasını arzu edenlere, işte onlara, dünya ve ahirette can yakıcı azap vardır. Allah bilir, siz ise bilmezsiniz"

Nur 19.