lgbti

1 /
dindar bir insan için zaten inancı gereği normal olması mümkün olmayan şey. lakin evrim tapıcıları nasıl normal görüyor ona hayret ediyorum. sizin inancınıza göre de normal değil ki. eşcinsellik hiçbir biyolojik "normalliğe" uymuyor. var olduğunu iddia ettiğiniz evrime göre eşcinsellerin yaşam şansı yok. canlılığın doğal akışının tersine kulaç atıyorlar. kendi dininizin de kafiri oldunuz olm.

ben size eşcinsellik hangi dine göre normal söyleyeyim mi? küreselcilerin dinine göre. onların dininde en üstün ve yaşam hakkına sahip tek ırk kendileri. diğer ırkların yaşam hakları yok. onlar sadece birer köle ve nüfusları çok arttı. azaltılmaları lazım. dünya savaşları salgınlar, feminizm, eşcinsellik vs vs çok uğraşıyorlar. siz de gönüllü neferleri olarak elinizden geleni ardınıza koymuyorsunuz. söyleyin de size bir kaç coin ateşlesinler.
yaptıkları iğrençlikleri bile iğrençlik değilmiş gibi gösteren oluşum.

git
twitteki kişilik lgbti değil sanırım ama bayraklı bir human right activist.

bunun bir erkek arkadaşı var ama açık ilişkileri varmış, yani adam başka kadınlarla da birlikte oluyormuş (hem de kızın kendi yatağında) ama adam kadının başka erkekle yatmasını istemiyormuş. sonra bu kadına sürekli şiddet uyguluyormuş, kadın sürekli affetmiş vesaire vesaire zaten tüm twitleri okumadım.

neyse asıl konuya geliyorum. iğrenç olan şey iğrençtir.
kendi öz yeğenine hatta kızına cinsel tacizde bulunanlar var. bunlar kabul edilebilir mi? kabul edilemez. edilmemesi lazım. en ağır cezanın verilmesi lazım.
lakin diğer tarafta lgbti'ler yaptığı her iğrençliği normal buluyor veya normalleştirmeye çalışıyor.
varın gerisini siz yorumlayın işte.
Cinsel yönelim kavramları. Nedense baştaki l harfi g harfi gibi tenkit edilmiyor ve g harfinin şemsiyesi altında fiil işleyen kişi g harfini cahil bir cesaret ile yeriyor. Öte yandan b harfini aseksüel bir insan anlayamaz ve l, g ve b harfine tabii olanlar t harfini acımasızca döver. İ harfi son senelerde eklendi ama demiseksüel bir insan bütünsel olarak bu harf karmaşasını duygusuz olmakla eleştirir, tıpkı bdsm harflerinde olduğu gibi, insan kendinden olmayanı ötelediği gibi kendisine eşlik edene de işi bittiğinde pabucunu dama atar.

İnsan karmaşık bir problem ve içinden çıkılamaz bir acıdır.


Ek: fi tarihinde İslamcı (!) Bir kesimle uzunca bir masada oturuyorduk. Denize tefeci mi düşse kurtarırsın yoksa eşcinsel mi muhabbeti döndü. Ben eşcinsel dedim, çoğunluk tefeci dedi, birkaç heyecanlı arkadaş, eğer lezbiyen iseler eşcinsel dediler... O zaman anladım ki kavramlar ve harfler tek başına insanın fikrini ortaya koymasına yetiyor da artıyor.

Tefeci ya hu tefeci.
"Eşcinsellik doğal değildir, sapkınlıktır, hastalıktır" gibi söylemlerin bilimsel hiçbir dayanağı kalmamış ve net kanıtlarla çürütülmüşken, üstelik doğal olmadığına kanaat getirilmesi ve sapkınlık olarak ilan edilmesi binlerce yıllık kof kültürlerin bir sonucu iken hala bu düşüncelerin savunuculuğunu yapmak, ideolojiler uğruna kör taklidinde ısrar etmekten başka bir şey değil.

Doğuştan eşcinsel veya biseksüel eğilim penguen, kuğu, aslan gibi pek çok türde ve dna dizilimi insana en yakın hayvanlardan biri olan bonobo maymunlarında defaatle gözlemlenmiş ve kayıt altına alınmıştır. araştırmalarla sabittir.

git

Bu durumun, lgbti propagandalarına maruz kalma ihtimali olmayan hayvanlarda binlerce yıldır görülüyor olması meşruiyetini değil; sadece doğal olduğunu, yalnızca farklılık olarak değerlendirilebileceğini ve dinci/gelenekçi çevreler tarafından iddia edildiği gibi bir hastalık olmadığını kanıtlar elbette. Zira bu açıdan bakarsak salt içgüdüsel tepkilerden meydana gelen doğal yaşamda taciz ve tecavüz de var.

Lgbti başlığı altında toplanan ilişkiler, ahlaki ve hukuki açıdan yanlış olmayışını ise taciz ve tecavüzün aksine tamamen karşılıklı rıza dahilinde gelişiyor olmasından, üçüncü bir tarafa herhangi bir zararı dokunmamasından, bireysel özgürlükten ve basit insani haklardan alıyor.

Şahsi görüş ve inanışların kimsenin (bir başkasına zararı olmayan) özel yaşantısında söz sahibi olamayacağı gerçeğinden yani.

Zararsız bir eyleme sırf kültürel tabular nedeniyle karşı çıkmak en doğal haklarını savunan karşıt görüşlerin faşistleşmesinden, gereksiz propagandalarını artırmasından ve uzun vaadede toplumsal saygı, sevgi ve barışa zarar verilmesinden başka bir işe yaramıyor.

*Bonobo maymunlarının eşcinsel olabilişine kızan şeriatçı abiler yine eksiliyor.

Yanlış olanı toplum ve dünya değişiyor, 20-30 yıl önceki dünya yok artık gibi argümanlarla örtbas edemezsiniz. O zaman toplumlarda bir erkeğin on kadınla ya da bir kadının on erkekle evlenmesi yönünde dönüşüm olsa yahut da ensest ilişki tüm dünya toplumlarına yayılsa çıkıp da "artık dünya böyle, bunu kabul edin" mi diyeceğiz?

Yanlış yanlıştır, doğru doğrudur. Biz Müslümanız ve Allah Kuran'da eşcinsel Lut kavminden gayet açık bir şekilde bahsediyor. Onlara karşı bir müeyyide belirtmediği için çıkıp da bu insanlar ceza görsün, toplumdan dışlansın gibi bir şey diyemem. Bir kişi tamamen tıbbi olarak bu şekilde doğmuş ve eşcinsel olması gayri iradi ise bunun hakkında da net bir yorum yapamam ama bunlar dışında eşcinselliğin yanlış olduğunu da söylerim.
toplum yapısı bozulur, ahlaki ve dini yapıya tehdit, sağlıklı değil vs. vs. vs. bunların hepsi o kadar boş tartışmalar ki. doğru veya yanlış demiyorum, boş.

dünya değişiyor, kafa yapıları değişiyor, nesil değişiyor. herkesin bildiği ama kabul etmek istemediği üzere "değişmeyen tek şey değişim." yeni nesil kim kiminle ilişki yaşamış, nasıl bir aile kurmuş bunlarla pek ilgilenmiyor. din bireyselleşiyor, düşünce tarzları bireyselleşiyor, değer yargıları değişiyor. siz isteseniz de istemeseniz de lgbti normalleşiyor. bunları ülke özelinde söylemiyorum tüm dünya için söylüyorum. çok basit bir örnek; 98 yılına kadar zina suç sayılıyordu. yahu bunu bile geçtim saç uzatan erkeklere uzaylı gibi bakılıyordu. değişimin farkına varamıyorsanız dünyaya sadece kendi izole çevrenizden bakıyorsunuz demektir.

dünyada yaşanan bu değişimi ülkemizde çok büyük oranda azaltacak yahut durduracak bir sebep de yok. müslüman bir ülkeyiz deniliyor ama bu kanıya nereden varılıyor? iddia edildiği gibi halkının yüzde doksanı müslüman olan bir ülke falan değil burası. o oran sadece kimlik üzerinde. gerçekte çok daha düşük, dindarlık oranı ise çok çok daha düşük. her yeni gelen nesille bu oranın daha da düştüğünü düşmese bile din algısının tüm dünyada olduğu gibi bireyselleştiğini düşünürsek dediğim gibi bu değişimi durduracak bir toplum yapımız da yok.

bunları yazmamdaki amaç kabullenilsin, normalleştirilsin falan değil. çünkü bunun zaten böyle olacağını görebiliyorum. göremeyenler de 20 yıl sonra zaten görürler.

lgbti aktivistlerinin artık gerçekten mağdurluk üzerinden saçmalamaya, kendilerini isteyerek toplumdan soyutlamaya çalışmaları da çok açık ama işte sıkıntı tam da bu, karşıtlık arttıkça çığırtkanlık da artıyor. nefret suçları işlenmese, aktivistlik de bırakılsa toplumun yapısı kendi kendini şekillendirecek zaten.

ayrıca lgbti normalleşirse pedofili ve ensest de normalleşir kaygısı da yersiz. pedofili ve ensestin normalleşmesi mümkün değil. pedofilide bir taraf hem reşit değil hem rızasız. pedofili aynı zamanda istismardır. ensestte ise reşit ve rızalı olunsa dahi üreme ihtimali bulunduğundan dünyaya gelecek olan insanın sağlığına ve diğer aile bireylerine büyük tehdit. (reşitlik söz konusu olduğunda hak ihlali olarak yorumlamayanlar var ama bu benim düşüncem) dolayısıyla üçüncü kişileri etkileyen bir durum var. bu ikisi insan hakları ihlalidir ve normalleşmesi mümkün değil. ancak lgbti'de bunlar direkt olarak söz konusu değil.

buraya kadar lgbti bireylere nefret duymayan ama değer yargıları için endişelenenlereydi. nefret duyanlara ise sadece aslında çok klişe olan bu soruyu sormak istiyorum, çocuğunuz lgbti bireyi olsa ne yapardınız? (lgbti bireyi olmanın seçim değil hormonsal bir farklılık olduğunun artık öğrenildiğini umuyorum.)

adettendir tanım:
5 cinsel yönelimi tanımlayan kelimelerin baş harflerinden oluşan kısaltma.
lezbiyen (eşcinsel kadın)
gay (eşcinsel erkek)
biseksüel (her iki cinse de yönelimi olan birey)
transeksüel (ameliyat olarak cinsiyet değiştirmiş birey)
interseksüel (doğuştan iki cinsiyetin üreme organına da sahip olmak)
Para, eğlence, sanat, sosyal medya hepsi lgbti tekelinde, Türkiye'de ve tüm dünyada bu böyle.

Kanı kaynayan, fütursuzca salt eğlenmek isteyen genç nesil bu eğlencenin içinde kendine yer edinmek , sosyal medyada kabul görmek istiyorsa lgbti destekçisi olmak zorunda,faşist baskıcı pis bir diktatörlük kurulmuş.
Ve sadece bu durumdur benim canımı sıkan.

Bunun yanında, ailelerin çocuğum eşcinsel olur korkusu tamamen yersiz, kimse sonradan eşcinsel olmaz doğuştan böyledir, varlıklarını inkar etmek normal değilsin demek, görme engelli birine sen normal değilsin demek kadar yersiz.
'Körlerin varlığına karşıyım'; cidden saçma bir slogan.

Kendi içlerinde de büyük fırtınalar koptuguna eminim.
İnsanlık tarihi kadar eskiler hep vardı ve var olmaya da devam edecekler.
Kendi tarihimizde de kara lekedir, hamamlarda, oğlan çocuklarına koca koca adamların tecavüz etmesi vakaları, bu üstelik Afganistan gibi İslam coğrafyalarinda hâlâ devam ediyor,bir ismi de var ama şimdi aklıma gelmiyor.
Karşı olunacaksa işte böyle şeylere karşı olunmalı.
Sen eşcinselsin diye birini taşlayamazsin.
Sınırları yok bazılarınin had hudut bilmezler, doyumsuz bir haz anlayışına sahipler ve bunlarin kurbanı olan küçük yaşta çocuklar var, buna elbette karşı çıkarım, bunun dışında yetişkin iki insanın rızaları dahilinde yaşadıkları ilişki beni ilgilendirmez.

Son olarak tüm baskıcı grupların abv, öptüm kib bye.