lord voldemort

harry potter serisinin kötücül büyücüsü. kendisi için pure evil demiş olsak abartmayız.

--! spoiler !--

bu adam aslında bir zamanlar hogwartsın gözde öğrencilerinden biri olan, yakışıklı, karizmatik ve zeki tom riddle'dan başkası değildir. serinin ikinci kitabında bu adın, tom marvolo riddle isminin bir anagramı olan i am lord voldemort'tan geldiğini öğreniriz. kendisi daha önce hiçbir büyücünün cesaret edemediği kadar karanlık sanatlarda ileri gitmiş, çok sayıda hortkuluklar yaparak ölümsüzlük hayalinde bir hayli ilerlemiş, fakat bu esnada insanlığını, ruhunun bütüncüllüğünü yitirmiştir.

--! spoiler !--
devamını gör...
serinin son filminde harry'nin öldüğünü zannedip bütün okulun önünde "harry potter is deaaad! diye kahkahalar atıp neredeyse dans edecek moda girdiği anda benim için bütün karizması bitmiştir kendisinin. tabii bu filmin handikapı kitabın değil.
devamını gör...
kötü karakterler sevimsiz olmak zorunda değil, hikayenin aslını veya kaynağını bilmiyorum hatta seriyi bile seyretmedim. son filmin devam filmine gitmeyi unuttum. ben zaten sadece yadigar hikayesini sevdim.

(bkz: azraille satranç oynamak)
devamını gör...
birkaç sene sonra karanlık lord olduğumda ismimin harfleriyle oynayıp i am lord voldemort olarak karşınıza çıkıcam bekleyin görün. keza ismim tom marvaldo riddle olsaydı adım lord voldemort derdim. hazır bahsi açılmışken sevin okyay'ı bu küçük harf değişikliğinden dolayı kutluyorum gerçekten mantıklı ve yerinde yapılmış bir hamle.(hedeyle başlayıp hödeyle bitirdim ama neyse.) neyse efendim kendisi benim gözümde albus dumbledore'dan sonra serideki en iyi büyücüdür.
devamını gör...
sağlam bir temel ile yaratılmış bir kötü karakter olsa da son kitaptaki hali içler acısı olup yazarı rowling tarafından üç beş ergen veled tarafından hacamat edilmiştir. büyü bilgisi bütün büyücülerin üzerinde, dumbledore'un bile sahip olmadığı güçlere sahip olan, çok büyük şeyler yapmış denilen bir karakterin mezarlıkta diriliş sahnesi ve dumbledore ile olan kısacık düellosu dışında pek bir numara göstermeden o şekilde ölmesi rowling'in pisliğidir. ama yine de salazar slytherin'in karizmasına yaklaşamaz.
devamını gör...
harry potter'ın baş düşmanı.biliyoruz ki film de karakterler bu adı anmakta güçlük çekiyor.bizdeki cin'e üç harfli deme tribinin hem harf hem de diğer açılardan bir level üstü olan bir triptir.lord voldemort hakkında söylenecek bir şey varsa kötülüğün nasıl bu kadar cool gösterdiği.
devamını gör...
girdiği entryleri şu anlık beğendiğim yazar. umarım bozmaz bu şekilde devam eder.
devamını gör...
harry potter kitabının kötü karakteri. harry' nin anne babasını acımasızca katletmiştir.
devamını gör...
girdiği entryleri şu anlık beğenmediğim yazar. umarım düzelir.
devamını gör...
heri potır'ın ak sakallı büyücü hocası. pek bi sevilir. ama söyliyim 6 . kitapta snape tarafından öldürülüyor ancak öldürmesini kendisi istiyo. herşey heri ve büyücülük alemi için. kısaca, kahraman adamdır, şehit olmuştur.

not= yukarıda bahsi geçen adam dumbledor'dur. özür.

voldemort'a gelince (bkz: adamım benim ya)

(bkz: kötüleri sevmek)

(bkz: şaka şaka)

(bkz: yaşasın heri potır)
devamını gör...
kendini yedekleyen kişi.bunun için özel bir yedekler ajandası olduğunu düşünmekteyim.
devamını gör...
cinsel bir suç işlediğine kanaat getirilip moderatör tarafından kırbaç cezası verilmiş bir başka yazar. hayır bu cezayı hakedecek nasıl bir açılım yaptı hala anlayabilmiş değilim. gören eden varsa bi haber eylesin. yoksa bu yazarında haksız bir şekilde tahtaya yazıldığına kanaat getireceğim.
devamını gör...
yanlış bir entry girdiğine inanmadığım yazar. kendisi her alanda gayet mantıklı olan düşüncelerine formata uygun bir biçimde yansıtır. eğer böyle bir entry girmişse bile birileri kızdırmıştır onu.

çabuk gel be hocam burası kendini dumbledore sananlarla dolu. sensiz tadı olmaz buraların.
devamını gör...
#435387 bu zayıfllığa kurban gitmiş yazar. elbet geri dönecektir ama velakin bu zaaflar varolduğu sürece daha çok giden gönderilen olacaktır ...
devamını gör...
politik yönüyle kendime yakın bulduğum sözlük kullanıcısı, bu memlekette x' e x, denir diye bir tabir var, bunu yazabilmek gerek. peşin yargı olmasın lakin o bunu yapıyor, sanırım bugünlerde ücretsiz izin vermişler, tam bir haftadır farklı yazan birini görmeyince anlıyor bünye tabi.
devamını gör...
sözlükte fikirlerini doğru bulduğum birkaç yazardan birisi.

söylesem mi söylemesem mi diye düşündüm bunu.
çünkü buna benzer yorum yaptığım çoğu yazar uçuruldu.

ama kendisine bir zararım dokunmaz sanırım, uçup gelmeye alışkın.
devamını gör...
fenerbahceli olmasi disinda hic bir kusuru bulunmayan yazardir.

o kadar kusur da kadi kizinda bile olur. *
devamını gör...
fenerbahçeli olması dışında tüm fikirleri * kusurlu yazardır.

kadı kızında bu kadar kusur olursa evde kalır *

ha ama yine de yazması, varolması fikrini ifade etmesi gerekendir, bu hakkının yeri apayrıdır.
devamını gör...
ihl sözlük'ün kemalizm kalesi denilebilir. ciddi manada tek ve yılmaz savunucu denilebilir. laramania ve sila kadar haşin olmasada onunda bir ağırlığı var diyelim.

(bkz: hadi yine iyisin)
devamını gör...
tarafsiz olmayi savundugu satirlarin hemen altina tarafli yorumlar yapan kararli yilmaz ramsesci
devamını gör...
ayet, (türkçesi delil veya kanıt da denebilir) zaten gelme sebebi bakımından öncelikli olaraktan gayr-i müslim i muhatab alan kur'an cümlesidir. ayetler de cenab-ı Allah tarafından nüzül ettirildiğine göre (indirildiğine) yüce yaradan tenezzül etmiş ve kuluna deliller (ayetler) sunmuştur ki ateşten kendisini kurtarsın. rabbimiz bu konuda kibir etmezken biz kim oluyoruz da durduk yere tenezzül etmemlere girişiyoruz ki ? rabbimizin diğer bir emrini red demektir bu ayrıca; emr-i bi'l ma'ruf nehy-i ani'l münker. bunu kur'an ve sünnet dışında bişeyle yapmayı düşünüyosanız Allah kolaylık versin.

devamını gör...
dünya müslümanlarının tek dayanağının hâlâ "kur'an da yazıyor bak o yüzden öyle" olduğunu zanneden ergen yazar. hatun kaldırmak için ateist olanlar tayfasından. ama "hatun kaldırıcam" derken pandomim kuklalarına dönmüş.

bak canım arkadaşım, anlamayacağını bile bile tekrar anlatıyorum; birincisi kur'an-ı kerim sadece mealden eleştirilemez. olur da eleştirebileceğini düşünürsen "tefsir" olayına gireceksin. orada da karşına elmalılı hamdi yazırlar, said nursiler çıkacak. onların bileğini ilmen bükebildiğin an kendini bir şeyleri çözmüş aylak filozof moduna sokabilirsin.

bunlar sana yetmedi mi? daha derin soruların mı var? o hâlde şimdi hemen sıfır sekizyüz hebele hübele numaralı telefondan bize ulaşarak şu kitapları sipariş edebilirsin;

1) gazali'nin mantık anlayışı - dr. ibrahim çapak
2) el-münkız mine'd-dalal - imam gazali
3) batı tefekkürü ve islam tasavvufu - necip fazıl kısakürek

daha bunun ibni rüşd'ü var, birã»nã®'si var, garaudy'si var. dünyayı kurtarmış über kahraman edasıyla "ay kuran'da şu hatayı buldum" yalanları bağrışmak yeterli olmuyor.
devamını gör...
ateizmi maddeler halinde şudur şudur diye ihl sözlük gibi bir ortamda tanımlarken, hala ateizm propaganda yapmaz gibi abuklamaları olan şahıs.
devamını gör...
#2650355 şimdi ilk okuyunca yazılanlar nefsin hoşuna gitmiyor değil açıkçası. istediğini yap, ibadet yok namaz yok oruç yok..

aslında okuyunca bir an aklıma bir örnek geldi. mesela hepimiz binmişiz bir uçağa gidiyoruz. uçak da bir lüks ki yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda. hostesler o biçim.. sonra herkes birbirini seviyor, isteyen her şeyi yapıyor,yiyor, içiyor, eğleniyor.. ne güzel uçak di mi? ama gelgelelim ki bu uçak sonsuza kadar uçmuyor. ne kadar uçakta kalmak istesen de pilot seni bir yerde indiriyor. aynen öyle kabir var kimse inkar edemiyor ister istemez herkes oraya gidecek yani isterse en mükemmel hayatı yaşamış olsun.

kabirden sonra ne olacak? hayatın en önemli sorusu bu olsa gerek. yüzyirmidört bin enbiya *, yüzyirmidört milyon evliya aynı hakikate işaret ederek demiş ki; kabrin arkası var ve oradaki saadet için bu dünyada iman ve itaat etmek gerekiyor. herkesin başına ahireti kazanma veya kaybetme davası açılmış.. bu kadar kişi hepberaber aynı yalanı söylüyor olamaz diye düşünmek lazım.

şimdi risale-i nur'dan bir yer aklıma geldi onu da yazayım:
--- alıntı ---

evet, bir fende ve bir san'atta mütehassıs bir iki zâtın o fen ve o san'ata ait hükümleri ve fikirleri, onda ihtisası olmayan bin adamın, hattâ başka fenlerde âlim ve ehl-i ihtisas da olsalar, muhalif fikirlerini hükümden iskat ettikleri gibi; bir mes'elede, mesela, ramazan hilâlini yevm-i şekte ispat etmek ve "süt konservelerine benzeyen ceviz-i hindã® bahçesi rã»-yi zeminde var" diye dâvâ etmekte iki ispat edici, bin inkâr edici ve nefyedicilere galebe edip dâvâyı kazanıyorlar. çünkü ispat eden yalnız bir ceviz-i hindã®yi veyahut yerini gösterse kolayca dâvâyı kazanır. onu nefiy ve inkâr eden bütün rã»-yi zemini aramak, tamakla hiçbir yerde bulunmadığını göstermekle dâvâsını ispat edebildiği gibi; cenneti ve dâr-ı saadeti ihbar ve ispat eden, yalnız bir izini sinemada gibi keşfen, bir gölgesini, bir tereşşuhunu göstermekle dâvâyı kazandığı halde; onu nefiy ve inkâr eden, bütün kâinatı ve ezelden ebede kadar zamanları görmek ve göstermekle ancak inkârını ve nefyini ispat ile dâvâyı kazanabilir. ve bu ehemmiyetli sırdandır ki, "hususi bir yere bakmayan ve imân hakikatler gibi umum kâinata bakan nefiyler, inkârlar - zâtında muhâl olmamak şartıyla - ispat edilmez" diye ehl-i tahkik ittifak edip bir düstur-u esasã® kabul etmişler.

işte bu kat'ã® hakikate binaen, binler filozofların muhalif fikirleri, böyle imanã® meselelerde birtek muhbir-i sâdıka karşı hiçbir şüphe, hattâ vesvese vermemek lâzımken, yüz yirmi bin ispat edici ehl-i ihtisas ve muhbir-i sâdıkın ve hadsiz ve nihayetsiz müsbit ve mütehassıs ehl-i hakikat ve ashab-ı tahkikin ittifak ettikleri erkân-ı imaniyede, aklı gözüne inmiş, inkârlarıyla şüpheye düşmenin ne kadar ahmaklık ve divanelik olduğunu kıyas ediniz.
(on birinci şua sf 194)


--- alıntı ---

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.