lorien yaprakları beyhude düşmez yere

güzel yazılarını takip ettiğim, hoş gelmiş bir yazar. umarım daimi olur buralarda.

bir de adettendir; tanımı bol olsun.*
devamını gör...
tam büyük doğu ile ilgili yazılara yoğunlaştığım şu günlerde tanımları sanki şahsıma hissi uyandırıyor ne güzel tevafuk, daim olsun kalemine kuvvet.
devamını gör...
irade olmadan ve iradenin hakkını vermeden bir yere varmak mümkün değil kul için ve hoşgeldiniz.
devamını gör...
kimi tanımlarını üçüncü okuyuşumuzda ancak anladığımız yazar. * * hoş gelmiş.
devamını gör...
gerçekten eksi aldığı entyri silmiş. altı üstü bir eksi, değmez, dediğim yazar. eksi alıp silmek, düşüncelerinizin ardında durmamak gibi bir şey. düşünceniz mi zayıf? yoksa karşı çok mu önemli? özne kim?
eksinin yazarlara etkisi başlığında ki, entyrinde " eksi aldığı tanımları sildiğini" belirttiği için özellikle deneme amaçlı eksi vermiştim.bir kaç yazar daha eksi verdiyse, bu hassasiyetiniz için eksi vermiştir. evet eleştiri babında mesaj atılabilir, lakin "eleştiri kültümüz o kadar zayıf ki". bazen eleştirenin yaklaşımı "ötekileştiren" biçimde olurken, bazen de "eleştirilen" bu bağlamda yaklaşıyor. veya bilgisizliği o kadar aşikar ki, sizin yapıcı eleştirinize bile tahammül edemeyebiliyor. en iyisi mi eksi vermek.
sonuçta bir tercih. insan pragmatistse keyiften bile eksi verebilir.

devamını gör...
ben buralarda yokken gelmiş. yoksa kesinlikle gözden kaçacak biri değil.
devamını gör...
*ayrıntıları gözden kaçırmayan dikkatli yazarlardan biri. değerli bir kalem. ilgiyle takip ediyoruz.
devamını gör...
( #5408539

kamon dediğim yazar. kınamanın en öneli şartlarından günde beş vakit kınamayı, aksayan kınamalar için kaza kınama seansları düzenlenmesi gerektiğini hatta ve hatta yolculukta öğlen ile ikindi kınamasını ve akşam ve yatsı kınamalarını çeşitli şekillerde kınayıcıların eda edebileceğini söylemeyi unutmuşsunuz. **)
devamını gör...
benim lanlı lunlu yazdığım nerede görülmüş lan diyerekten tesseeüf ettiğim sözlük yazarı arkaaş. lan olm iftira mı atıyon. hahaha resmen algımızla oynayan siyasilere benzedim.
devamını gör...
( #5427976 ) sözlükte takip ettiğim birkaç yazardan biri olmasının yanında yalnız olmadığımı hissettiren yazar...*
devamını gör...
başkasına düşeceğim nick altını kendisine düşmek sureti ile buyuk hata yaptıgım yazar. hacim küsura bakma le. magandaya kurban gittin. olayı sonradan fark ettim. seninle bir derdim yok özellikle belirteyim istedim. tekrardan kusura kalma.
devamını gör...
( #5430165 ) meseleyi yanlış anlamış galiba. selefiler sufilerin dediği gibi inanmamaktadır. bu nakilde onu gösteriyor ama sen olayı baya yanlış anlamışsın. fakat sufiler bazı insanları ete kemiğe bürümesi iyi bilir. o başka bi mevzu.
devamını gör...
bugün hangi fikri bid'at addediyorsak babasının ibn teymiyye olduğunu bilen yazar.

ibn teymiyye, takipçilerinin veya muhaliflerinin çarpıttığı gibi mücessimeci olmasa da -evet, bundan haberim var- bir gün şam emevi camii'nde hutbe okurken, “allah benim indiğim gibi şöyle yukarıdan aşağıya iner," demiş ve bulunduğu basamaktan bir basamak aşağıya inmiştir. kaynak soracak ve inkar edecek varsa bir adım öne çıksın.
devamını gör...
( #5430193 )

insaflı sahibi insan bir insanı kendi eserleriyle yargılar hakkında başkasının yazdığı eserlerle değil. yıllardır siyak sibak gözetmeden yapılan alıntılarla adama iftira edenlere inandınız.
devamını gör...
ehli sünnet yazar. bu insafına delildir.

ibn teymiyye'nin bazı sözlerini göstersem, onun savunucusu olduğu iddiasındaki selefilerin bile kendisini tekfir ettiğini görebiliriz. savundukları şeyleri ibn teymiyye'ye dayandırmaları başka mesele; ama ibn teymiyye'nin onlardan daha az mülhid olduğunu kabul etmem. onun görüşlerini tek tek muhasebe etmeye şu an için vaktim yok.
devamını gör...
tıpır tıpır gölge gibi, bir şey mi yazdın? anında artılıyor.
sözlüğün entry ajanı sanki mübarek.*
devamını gör...
ismini sorduğumda söylememiş..öğrendiğimde şoke olmuş güzel insan.. rabbim kalbinden imanı kaleminden kuvveti eksiltmesin..
devamını gör...
haci ibni teymiyeyi sevmeyen biri olarak konuşuyorum. kaynak falan onemli de degil. az cok o taraflarını biliyorum zaten. sadece bu adam savunduğu bir fikir uğruna ölmeyi göze aldı. hapislerde süründü. bu cesaret isteyen birsey. cübbeli denen hoca bile haose girip cikinca bir defa kahraman ilan edildi. halbuki ibni teymiye ikinci kez hapse giriyor ve orada bile kitap falan yasaklıyorlar ona. tekrar söylüyorum ıbni teymiyeyi sevmem görüşlerini de beğenmem hic ama inandigi uğruna herseyi göze alan insanlar takdire değerler. sırf bu yönünden ötürü saygım sonsuzdur.
yazar.
devamını gör...
pişt adlı ulak sistemini yararlı feedback diyebileceğimiz şekilde kullanan değerli yazar. sitenin 2011'deki halini hatırlattı. buralar dutlukken millet mesajla daha çok "hocam bir de şöyle bir şey var bakmanızı tavsiye ederim" derdi. böylece bilginin kusursuz online devinimine şahit olurduk.*
devamını gör...
kesinlikle kaliteli yazar.özellikle uzun felsefi yazıları okunmaya ve artılanmaya değer.
devamını gör...
one of the family. her zaman senin için masamızda bir tabak spagetti var dostum. mike ordan bir tabak getir. godfater part 1.

fikirlerini seviyorum, değerli yazıyor burnundan kıl aldırmama meselesini bilmiyorum çünkü özelden özele hiç konuşmam yok ama fikirleri düzgün, bir de yamuk olup aldırmasaydı daha sıkıntı olabilirdi. örneklerini görüyoruz.
devamını gör...
zirve öncesi beklenti: 30-35 yaşlarında zamanında ibda-c'den tutuklanmış işkence görmüş, muhtemelen abd konsolosluguna bomba koyma hikayesi anlatacak bir abi.
zirve: haydaaaa. nerdeyse yaşıtız hacı. o dolu dolu entryler fatih'in istanbul'u fethettigi yaşta çıkıyormus meğer.*
memnun oldum başkan tanıştığıma...
sözlüğün en özenli ve dolu dolu yazan nadir yazarlarındandır.
devamını gör...
zirve öncesi beklenti en az 35- 40. gerçekler daha sevindirici. gencecik, pırıl pırıl...

zirvenin son anlarında denize karşı ayak üstü konuştuklarımız 5 saat muhabbete bedeldi. eyvallah genç adam! ama unutmaaaa her şeye rağmen gülümsemeye devam... unutma!
devamını gör...
tarih konusunda pek guzel yazıyor, eğer tarihe dair yazıyorsa ne kadar uzun yazarsa yazsın okuyorum. ağır abiler gibi geliyor tavri cogu zaman ve egosunu törpülemiş ziyadesiyle. meraklı ve araştırmayı seven kisiligi de göze çarpmıyor degil. muhtemelen sosyal hayatta arkadas olabilme ihtimalimiz bile yok kendisi ile cunku zihinler uyuşmaz ise konuşacak seyleriniz azalır. yine de bu onun kalite ve değerinden hicbirsey kaybettirmez.

gececi yazarlardan kendisi, gece yazan insanlar onemlidir her anlamda.
devamını gör...
seni de kara listeye alalım saidcim yanlısı arkadaş. sen var iradeli ol ben gibi edepsiz olma. yakışmaz sana siz saidin size öğrettiği gibi davranın benim gibi değil.

bir adet saidci yazar daha. listeye eklenmek isteyenler özelden de ulaşabilir.
devamını gör...
sessiz kendi halinde makul bir yazar..
halkın normal tepkisini yani senin benim onun bunun tepkisini ustalıkla alcaltan hatta hepimize caktırmadan hakaret eden yazar..
bu kibirli bakıs bu ustenci bakıs hamlıgın olmamıslıgın emareleri sayılabilecekken kendisine hurmeten ne dedigini dikkate alacagiz elbette..
arkadasım silaya tepki verirken medyanın gazına gelmedim..
arkadasim beni medya yonlendirmiyor..
daha baskalarını da medya yonlendirmiyor..
haber olur haber uzerinden mevzu tartısılır konusulur evet bunun etrafında bir fikrin olur..
gudulecek mal gibi tanımlayıp oyle kenara kacmak yok..
senin bu yorumlarını hakaret kabul etsem hakkımı nerede arayacagim kimbilir..
ama hakaret degil fikir kabul ediyorum..
bu mesele ben ve onun uzerinden giden bir tartısma da degil sılaya verilen tepkin uzerinden gidiyor mevzuu..
ben ki bunca egitim bunca kariyeri sırf beni medya yonlendirsin diye edinmisim..
okumam yok dusunmem yok fikrim yok..
bu kadar kolay mı insanları tasniflemek..
medyaya ne diceksen de..
tepki veren halka yani bana ona suna onlara laflar deme hakkın yok maalesef..
kadının beyanı var ortada..
şov..
iyi yazar..
ne diyim yoldaşım..
devamını gör...
kralları, diktatörleri değil de ehli sünnet büyüklerini savunduğu için türlü türlü ithamlara maruz kalan yazar.

neymiş efendim bediüzzaman hazretleri'nin hatası? ne yapmış bu memlekete, ihanet diye duyurulacak? ırkçıların, dinsizlerin müstebid iktidarına itaat etmemiş, direnmiş, onların zulüm çarklarına "kalem" sokmuş, bu mudur suçu? tıpkı hutbelerinde hazret-i ali ve ehl-i beyte lânet okuyan emevi iktidarına ve ehl-i beyt'in haklarını gaspeden abbasîlere biat etmeyen, onlardan görev kabul etmeyen, direnen, hapse giren, işkence gören ehli sünnet büyükleri gibi...

bana da sırf bunları dile getirdiğim için hakaret edip duracaksanız ben bundan şeref duyarım...

edit: hakaret eden arkadaş tanımını silmiş.
devamını gör...
şu manipülasyonu ile fetö cüleri kıskandırmış yazar.


ne kadar fetocu ihbar edersen, o kadar hırsız, mafyacı, dolandırıcıyı topluma kazandırmış olacaksın. düşünme, hemen alo ihbar hattına yapış!
devamını gör...
#5577994

fikir belirtirken kendini bu kadar küçük düşüreni daha önce görmemiştim..

toplumun yüzde ellisinin fetöcülerle aynı zihniyette olduğunu söyleyen yazar bozması..

alın bunu burdan..
devamını gör...
#5577994

katıldığım yazardır.

fetöcüleri at içeri, hırsızı/dolandırıcıyı adi suçluyu sal piyasaya. rahşan affında serbest bırakıldığı gün suç işleyenleri gördük. hepimizi biliyoruz ki cezaevinde ıslah olma gibi bir durum yok. hak ettiği ceza atıyorum 20 yıl ise yok iyi hal, yok şu, yok bu diye zaten 7-8 yıla indirmişsin sonra bir de bunları o 7-8 yılı yatırmadan salıyorsun dışarı.

evet aynen fetöcülerle aynı zihniyet topluma ve hatta akp ye de hakim. tek adamın ağzının içine bakmanın tek adamın donunu bile kutsal görmeye yol açtık gördük. lan hanginizin hocası/reisi eleştirildiğinde durup dinliyorsunuz, hanginiz hocanıza laf söylenmesine katlanabiliyorsunuz.

ayrıca akp içinde herhangi bir operasyon olmadıktan sonra ben bu operasyonlarda da samimiyet görmeyceğim. hüseyin çelik, sadullah ergin ve bülent arınç üçlüsü. hala fetö'ye dair bir eleştirilerini duymadık. hala ortalıkta dolanıyorlar ve sağır sultan bile duydu ki bunlar fetöcü. melih gökçek fetönün zirvede olduğu dönemlerde bunlarla işbirliği yapmadı mı. hani kardeşim sıradan bir köy öğretmenini fetöcü diye açığa alan ve içeri atan hükümet bu fetöcü olduğu yüzde yüz olan tiplere neden sesini çıkarmıyor. cumhurbaşkanımızın her tarafı hain dolmuş, yaveri bile fetöcü çıktı dersiniz ama bunu yapan örgütün akp teşkilatına adam sokmak aklına gelmemiş midir? bu kadar gerizekalı mı bu örgtü.

cumhurbaşkanı kürsüden konuşma özgürlüğü ile Allah ve milletim beni affetsin deyip işin içinden sıyrılırken konuşma özgürlüğü olmayan vatandaş içeri atılıyor burda bir yanlışlık yok mu sizce.

sonuç olarak akp teşkilatına da dokunulmadıktan sonra hükümetin bu örgütle olan mücadelesi samimi değildir.

haklılık payı olan yazardır.
devamını gör...
#5577994">#5577994

tebrik edilesi bir yazardır. bunu toplum baskısına rağmen söyleyebilmek meziyet oldu zira.
fetöcüler dediğimiz teröristler bunca yuvalandıysa müslümanların arasında, zeminin elverişli olmasından kaynaklıdır biraz da. ama zeminde çok sevdiğiniz reis olduğu için orası eleştirilemez, eleştirmek akıldan bile geçirilemez. suçtur. adamın gelecekteki tüm icraatlerine bile %100 kefil olmuş bir kitle var. bu nasıl iş? nasıl adalet duygusu? hangi müslümanlık? bu yuvalanmış terör örgütünde, teşkilatın sorumluluğunda kimse yok mu yani? yoksa hapishanede affolanlar gibi, adaletin ve mülkün temeli reis tarafından bağışlandı mı teşkilat haşhaşileri? nasıl nalıncı keseriymiş arkadaş? kendinizi ısıran canavara karşı bile doğramıyor. ben hakkımı helal etmiyorum, gecenin köründe evime giren, canımı tehlikeye atan, silah çeken, korkutan, malımı çalan hırsızın denetimli serbestlikle hiçbir şey olmamış gibi sokaklarda gezinmesine razı değilim. hele hele 28 şubat sürecinde hapsedilmiş insanlar hala bu zulmü çekerken, hırsızın, yan kesicinin serbest kalmasına asla razı değilim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.