lorien yaprakları beyhude düşmez yere

1 /
#6965944

Üstad tebrikler emek kokan bir tanıma imza atmışsın. İlgili yazıda birden fazla pasajı beğenerek altını çizmiş olmama rağmen özellikle şu kısma dikkat çekmek istiyorum:
git tabiatta yitirdiği “kendisiyle özdeşliği”, insanda “ben şuuru” olarak yeniden ortaya çıkar. her “ben” bir kişidir ve bir şuur taşır. fakat öteki ben’lere, yani başkalarına bağımlıdır ve ancak topluluk içinde şuurunu derinleştirir...”

Ben sosyoloji, felsefe gibi düşünsel bilim alanlarında insanın özüne vurgu yapan çalışmaların yerinin ayrı olduğunu düşünüyorum. Çünkü fıtratı yakalayan her bâtıl çalışmaya islâm gözüyle baktığımızda bizden bahsettiğini anlıyoruz. Tıpkı yukarıda alıntıladığım kısımda yer alan islamda ümmet bilinci, birlik olmak şuuru gibi kur’an ve sünnet’te yer alan temel kıstasların bize bazı şeyleri hatırlattığı gibi...

Onların gözlerinde bir perde var ve göremiyorlar. Bizde de sorun imanlarımızda derinleşememek ve dahası samimi git yazık ki, hep bu yüzden kaybediyoruz.

Allah bize merhamet etsin, hallerimizi düzeltsin.
hoş gelmiş safalar getirmiş.
güzel yazılarını ve görüşlerini tıpkı eskiden olduğu gibi uzun uzun paylaşır bizimle inşallah. daim olsun diyelim*
şahsen tanımasam da özlediğim yazarlardan biri. özgün bir üslupla hakikaten çok kaliteli tanımlar yazardı kendisi. tez zamanda tekrardan yazmaya başlar inşallah. tanımayan, bilmeyen sözlük sakinlerine okumalarını tavsiye ediyorum.