love death and robots

1 /
Netflix yapımı, animasyon türünde bir dizi serisi. Serinin her bir bölümünde birbirinden farklı konular işlenmiş. Teknoloji, bilim, aşk, uzay, kıyamet vesaire vesaire. Netflix, yapımını animasyon antoloji dizisi olarak tanımlamış. Bu yapım, netflix'te bu türde yayınlanan ilk yapımmış. Dizi serisinde 18 farklı hikaye konu alınmış.

youtube'da tanıtımı devamlı gözüme sokulup duruyordu. artık merak edip izledim, ne neymiş diye baktım. ilgi çekici gelmedi. *
İlk altı bölümü izlediğim kadarıyla animasyonlar çok hoş olmuş, distopik dünya betimlemeleri çok başarılı idi.
Üç robot, tanık ve dünyayı yoğurtlar yönetsin bölümleri daha ön plana çıkanlardı. Diziyi tamamlayınca bu tanım genişleyebilir, ama söz veremem. *
Sonnie’s edge, three robots ve alternate histories bölümlerini daha bi sevdiğim dizi. Özellikle de three robots bölümü. O nasıl Sevil’i robotlar ve repliklerdir lan.. şu üç robot bölümü seri halde gelse hiç fena olmaz..
kısa kısa bazen ibretlik bazen de illetlik bölümler şeklinde karşımıza çıkan bölümleriyle netflix'in yeni ve güzel işlerinden. bir çırpıda bitivermesi dışında kötü pek bir tarafı yok. arada sağlam gönderme yapıyorlar. gelişine çakışlar ise on numareo.
yanlış hatırlamıyorsam 5 dakikadan 20 dakikaya süreleri değişen toplam 18 bölümü var. biri hariç hepsi animasyon. bölüm konuları ve hatta çizimleri birbirinden tamamen bağımsız. 1-2 bölüm hariç pek beğenmedim. ama bu seri bence asıl olarak animasyon teknolojisinin ne kadar geliştiğini görmek için iyi bir fırsat. özellikle "beyond the aquila rift" bölümündeki görüntüleri bir çok insan gerçekten ayıramayacaktır.