lpg

1 /
EPDK'dan "Bugün akaryakıt fiyatlarında herhangi bir artış söz konusu değil" açıklaması geldi. Sektör kaynakları, bu gece için benzine 46 kuruş, motorine 45 kuruş, LPG'ye 25 kuruş daha zam beklentisi olduğunu aktarmıştı. epdk da bir karar versin artık, fiyatları belirliyor mu, belirlemiyor mu?
benzin karşısında bir avantajı kalmamıştır. benzinden yüzde 50 daha ucuzken, aracına ve sürüşe göre benzine nazaran yüzde 30 ile yüzde 40 arasında bir tasarruf sağlıyordu. güncel fiyatlar üzerinden bakıldığında 100 kilometrede 7 tl gibi bir avantajı kaldı benzin karşısında. bu arada bu 6-7 tl de, lpg fiyatının normal olduğu yerlerden dolum yapılması şartıyla... yoksa ortalama fiyat atıyorum 6,50 iken, 7 tl'den satan yerden alırsanız, bu avantaj da kalmıyor. 30 litrelik bir depoyla şehir içinde 300-350 km yapılabiliyor lpg'de... yani 20-25 tl bir avantajı var, bu kilometre içinde kalındığında. değer mi? değmez.

ama bu demek değil ki, benzin fiyatları, lpg'yi yine katlamayacak. bu da mümkün. güncel durumda, lpg artık avantajı kalmamış bir yakıt, araçlar için.
pazartesiden itibaren kendisine +25 kr daha güncelleme gelecekmiş. böylece yıl başından bu yana, lpg'ye yapılan zam yüzde 71'e varmış olacak. her hangi bir ekonomik değeri kalmamıştı zaten, benzin karşısında. alan var mı hala bilmiyorum.
devletimiz benzin ve mazotu eşitledi , sıra bunda . yakında benzinle aynı paraya gelecek bu gidişle .
iyi ki taktırmamışım dünya para verip .