luna

1 /
Düşüşten sonra Arzı kısa sürede 5 milyar dolar seviyesine ulaşmış kirpto para. bu saatten sonra arz yakımı olmadığı müddetçe çok büyük yükseliş beklememek lazım kendisinden. bir zamanların en güvenilir coinlerinden olduğu düşünülürse bu düşüşün piyasa hakkında ders verici bir nitelik taşıdığı aşikar. Projesi sağlammış, ekibi iyi çalışıyormuş diye elinizde tuttuğunuz coinler köpek coinlerinden bile fazla değer kaybına uğrayabiliyor. Bu belki de münferit bir olay olarak görülmemeli. Ve bu piyasa her daim çok cüzzi miktarlarda yatırımlarla oldukça uzun vadede değerlendirilmeli. Ayrıca bu coine 90 100 dolarken yatırım yapanları bir nebze anlıyorum. Çünkü bu şekilde bir düşüş en tecrübeli yatırımcının bile aklına gelmemişti. Bitcoinden yeni ath bekleniyordu ve saire. Ancak yüzde 90 değer kaybetmiş bir ürüne hala düşüşteyken dalmak ve yüksek meblağlar yatırmak hiç akıl karı bir tercih değil.

Sırf bu düşüş yüzünden birçok intiharın gerçekleştiği söyleniyor. hiçbir para bir insanın canı kadar değerli olmamalı. Bu yüzden Kripto para piyasası kesinlikle kumar oynamak isteyen, kolay yoldan zenginlik hayali kuran, sağlam psikoloji taşımayan ve genelde duygusal hareket eden insanlara göre bir yer değil. Yatırımlarınızı üzülmeyeceğiniz miktarda yapar, uzun vade bekler, açgözlü davranmadan kâr alır, soğukkanlı hareket ederseniz belki bu şekilde bir şeyler kazanmak mümkün.

Not: ytd.
bitcoin dünyasına uzak kaldığımız için bu başlıklara anlam veremiyoruz haliyle. haberlerde görünce "haaaa" diyoruz. bu da batmış. terra luna ile aynı şey mi, aynı grubun iki parçası mı, okumak anlamak lazım.*

Bugün 0,00006 dolar seviyesine kadar gerileyerek adeta sıfırlanan LUNA’da değer kaybı yüzde 99,99’u aşarken, Binance LUNA işlemleriyle ilgili bir duyuru yayınladı. Yapılan açıklamada LUNA ile yapılan işlemlerin devre dışı bırakıldığı duyuruldu.

git