mabel matiz

1 /
"hallarım toy ama
sevdadır çiçeğim
açmadım ki daha
kendimden geçeyim."

diyerek yine gönlümüze dokunan şarkıcı.
kendine has bir üslubu var.
#6998444
Naptın kardeş adamın kardeşi astsubay mı olmuş. Sensodyn'in bir işinde beraber çalışmıştık kardeşiyle. Abisiyle araları pek iyi değildi. "Turkiye abimi kabul etmeye hazir degil" dedi. Neyi nasil kastetti bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla annesi örtülü bir hanım.
Büyülü bir sese sahip adeta. En azından beni büyülediği kesin. İnanılmaz ince detaylar içeren klipler çekmesi de cabası. Eski şarkıları bile çok iyi yorumluyor doğrusu. Maalesef insanları ayrıştırmak için giriştiğimiz umarsız çabalar neticesinde ermeni olmasından dolayı hakkettiği rağbeti göremiyor. Biz senden memnunuz Mabel böyle devam.
göksel ile birlikte sevdiğim ve hayranı olduğum yaşayan tek müzisyen olan ve maya albümüyle de beni benden almış gerçek bir sanatçıdır. müziğinde ve kliplerinde tasavvufi ve geleneksel motifleri mükemmel detaylarla işliyor. günümüz türk müziğinde bunu yapan nadir sanatçılardan biriyken sırf cinsel ve siyasi tercihlerinden dolayı bu adamı taşladılar. hatta yksde bir soruda mabelden alıntı yapıldığı için davalar açıldı soruşturma başlatıldı . kim ne derse desin benim gözümde bu adam müziğiyle günümüzün barış mançosudur.

youtubeda da şöyle bir yorum gördüm çok hoşuma gitti
"Bizim kültürümüzü, bizim kültürümüz tarafından kabul edilmeyen bir adam en iyi şekilde anlatıyor"
Şöylesi böylesi falan umrumda bile değil. Çok kaliteli eserleri var. Kendine has bir tarzı var mabel’in.

Boyalı da saçların adlı bir parçası var. Adamı davulla zurnayla dövüyor resmen. Yol müziklerimden bir tanesidir. Bir hayal var hep yolun üstünde ve boyalı da saçları.
Müziğini ve tarzını çok severim. Zaman içerisinde kendini ve yolunu çok güzel buldu ve tüm aynıların içerisinde tavrıyla, tarzıyla ayrıldı.
Şarkılarıyla ilgili tek sıkıntı şarkı sözlerinin ilk dinleyişte anlaşılmaması. Mutlaka önce bi şarkı sözlerine bakmak gerekiyor tam oturması için.