madonna

1 /
aslnda bildiğimiz manada corona'lı değil.
corona antikor testi pozitif çıkmış.
yani öncelerde sars-cov-2 virüsü vücuduna bulamış ve vücudu bu virüse karşı antikor üretmiş.
kültürel bir ikon. ayrıca çok da zeki bir insan. kendisini sahneye davet ederken el değmemiş bir kız diyerek çağıran ricky gervais'a cevabı: "madem öyleysem neden buraya gelip bu konuda bir şeyler yapmıyorsun ricky? yıllardır bir kızla öpüşmedim." ve alkışlardan sonra ekliyor "televizyonda." ahah.
Billboard Women in Music 2016'da ki konuşmasıyla çektiği onca sıkıntıya, acıya rağmen nasıl olup da yıkılmadım ayaktayım modunda olduğunu tüm açık yürekliliğiyle anlatmış şarkıcı kadın.

üstelik sadece bizim gibi doğu ülkelerinde değil, çok modern kabul ettiğimiz amerika'da dahi kadınların uğradığı haksızlıkları gözler önüne sermiş çekinmeden...

iniş çıkışları vs var ama hakikaten bu işin starıdır...

cesurca kendini anlattığı videosu:
git
dört çocuğu varmış.

griezmann'ın cimboma attığı golleri ararken karşıma çıkan enteresan bilgi. iki maçta dört gol attı ya oradan bağlantı kurdular zaar.
rönesans dönemi eserlerinin meryem anası.

m.s. 2. git itibaren madonna’ların resmedildiğini ya da fildişi üzerine kazındığını görülmüştür. madonna bizans sanatında önemle işlenmiş ve bundan sonra da roman ve gotik kiliselerinde heykel olarak değer kazanan bir konu olmuştur. kucağında daima isa ile birlikte gösterilen madonna hıristiyanlık resimlerinde daima esas tema olmuştur.