mahfuz birisi

1 /
gel dedin geldim mahfuz çavuş.

muhalif kelimesi anlamında karmaşa yaşıyormuşsun yaşatmam!

şöyle açıklayayım; muhalif; seninle aynı fikirlere sahip olmayanları fetöcü, pkk'lı, envai çeşit teröristlerden birisi, vatan haini din veya devlet düşmanı ilan etmen gereken... şaka la şaka...

muhalif kelime anlamı ile bir kavram veya söyleme karşı gelendir. siyasi anlamda ise yönetim dengelerine karşı gelendir ancak bu konuda dünya dilleri edebiyat algısında muhalefet; siyasi anlamda aynı partide var olan kişilerin fikirlerinin örtüşmemesi ile birbirlerine de yaptıkları durumdur.
ama kavram kargaşaları yaşama diye bazı örnekleri yazamadan edemeyeceğim;

farazi olarak anlatıyorum; ak parti yol yaparken herhangi birinin yol yapımına karşı gelmesi kuru muhalefettir mesela ama ak parti maliyeti x birim olan yolu 5x birime peşkeş çektiğinde karşı gelen birisi muhalefet yapmıyordur bu kısımı ayrıştıralım direkt haklarını koruyor verdiği halktan alınan vergileri korumaya çalışıyordur aynı şeyler değiller bunu yapan terörist olamaz mesela fetöcü de olamaz bu sistemi yani halkın haklarının tecavüze uğramasına razı gelen yani dengelerin sistemin veriminin düşmesini önemsemeyenler aynı bu ülke evlatlarına kurşun sıkanlardan biraz farklı haklarına kurşun sıkan terörsit ve zararlı organizmalardır. ayrımı yaptık gelelim siyasete;

neden bunları yaztım neye muhalif olduğumu tespit edememenden ötürü kavram kargaşasından süphelenerek detaylıca anlatma kararı aldım ben neden olduysam duruma çözmek yükümlülüğümdür!

ben partisi olmayan ak parti yönetiminde yapılan onlarca liyakatsız karara ve işleyişe muhalifim. daha verimlileri var üstelik beşpara etmez bir okulda öğrendiklerim ile ben tespit edebilirken liyakat olarak beni onlarca kat üstünlükle ezmesi gereken karar mekanizmaları bunları göremiyor, görüyor da uygalamıyor ise müslüman olarak karşı çıkmak, karşı durmak görevimdir bu nedenle ben bir ak parti işleyişi muhalifiyim. nerde gördün liyakatsızlığı dersen üç sene ekonomi işleyişi ile hayvancılık ve çiftçilikle ile yazdığım onca entry ispattır mesela, ön gördüğüm kötü sonuçlar mevcut halden de iyimser haldeler kalitesiz bir ekonomist olduğumdan mütevellit iyimsel kalmışım falan hala daha neye nasıl muhalefet yaptığım ve neye karşı olduğumla alakalı problem varsa gerisi senin sorunundur. dersen ki muhalefetin yersiz ben sana ironi yaptım sadece ruhan; o zaman ispatlarında gel ben çürüteyim veya muhalefet ettiğim şeyleri ağızdan böyle çıktı bu doğrudur kafasında değil reel ispatı ile çürüt ben aksini ispat etme yoluna gideyim. ama ben ironi yapmadığını kavram kargaşası yaşadığını düşünüyorum mahfuz çavuş!

Ben taraf olmayı bırktım. Yani türkiye siysetinde. Bu açıdan ne kazandım ne kaybettim. Tek görmek istediğim küfrün sancaktarlığını yapanların rezil olmasıydı. O da oldu. Ama açık söyleyeyim aynı zilleti akpnin de yaşamasını istiyorum. Tayyibe ise bişey demek istemiyorum artık. Benim için kocaman bir hayalkırıklığı kendisi.
Bu gecenin kaybedeni..
Rtenin ciddi ciddi kaybedecegine inandı..
Seçim süreci boyunca panikti..
Telasliydi..
Zaman zaman umudunu yitirip kontrolü kaybettiği anlar yaşadı..
Neden böyle olduğunu kabul edilebilir buluyorum..
Ama sevip sayarız kendisini..
Artık sovgu onlara sabır bize..
Yergi onlara cozum bize..
Tespit onlara denetçilik bize..
Yani sakin olalim şampiyon..
O faizler alınmıyor değil. benim ödediğim vergilerden ödenecek. Banka alacağından vaz mı geçecek? Hayır. Borçludan silinen faiz devlet tarafından yaaaani bizim tarafımızdan ödenecek. Tabi kk beyin vaadi böyle.