mahilas

1 /
Maşallah nereden buluyor bu kadar çeşitli alandan bunca yazacak şeyi diye beni uzun süredir şaşırtan hanım yazarımız.

Sözlükte iki üç cümleden fazla dolulukta tanım yazan az kişi kaldı. Mahilas da bu nadir yazarlardan. Üşenmeden her bildiğini, tecrübesini, bilmiyorsa araştırıp edindiğini hayli zengin biçimde sözlüğe aktarıyor. Yazdıklarından seziliyor ki; eksiği geldiği kalmasın, dört başı mamur olsun ortaya çıkardığı iş. Bana öyle geliyor.

Sanırım uzun zamandır da hemen her ay sözlüğe en çok tanım kazandıran yazarlardan.
Bu kadar üretken olmasının bir belirtisi olarak da mahlas altı dolmuş gitmiş haklı olarak.

Sözlüğe katılımının ilk evreleriydi; sözlükte sıkıntılı bir dönem geçirmekteymiş. Sözlükten ayrılmayıp kalması gerektiği yönünde hayli dil dökmüştüm hatırlıyorum.
Gerçi işe yaramamıştı; ayrılmıştı o dönem sözlükten ama belki dönüşünde dolaylı payım olmuştur bu çabamdan diye de sözlük namına kendime ufaktan da bir pay çıkarmıyor değilim hani... Ehhehhe... Kelebek etkisi böyle birşey olsa gerek.

Kendisi ile birlikte çoktandır dikkatimi çeken, takdirimi iletmek istediğim birkaç hanım yazar daha var, müşki hoten ile pictorem ilk aklıma gelenler. Burada baştan belirtiyorum ki borcum senetli hale gelsin; nasip olur inşallah ileride, sözlüğe yıllarını veren kalemler zaten nitelikleri haricinde...

Mahilas'a ithafen bir de şarkı paylaşayım.
Gülyanaq Məmmədova dan olsun geldi içimden. O da mahilas gibi yaptığı işi özene bezene yapanlardan, ufak detaylarına dahi dikkat edip öncesinde çokça hazırlananlardan sevdiğim bir hanende.

">git
#7018292

yazdıklarıyla beni onore etmekle kalmayıp güç kuvvet veren ve sadece bana değil ben dahil buradaki birçok yazara bu şekilde yaklaştığını bildiğim, buraya kaydolduğumdan beri öngörüsünü, gerçekçiliğini en önemlisi şahsına münhasır çizgisini hiç bozmamasıyla yakın markajımda bulunan güzide yazar.

gelecek planların gönlüne göre en güzeliyle gerçekleşsin sayın yazar, beni cancişliğe zorluyorsun sonra böyle beceremiyorum, susuyorum ben, çok teşekkür ederim. *
#7014445

Pek sevgideğer mahilas; *

Sayenizde/vesilenizle pek bir iyiyiz efenim. Sizin güzel tanımlarınız, kıymetli dualarınız, o güzel mesajlarınız ve dahi bütünüyle varlığınızla kötü olmak, kalabilmek ne mümkün?

Yüzümde pırıldanak bir gülümseme oluşturmayı bırakın, Işıl Işıl oluverdim gece gece. Kendi gülüşüm gözümü kamaştırdı da yarım saattir o güzel halden toparlanıp da kıymetli mektubunuza elcevap yazmaya uğraşıyorum.

Pek bir berhudar olunuz e mi?

“Hayatında eksik gördüğün her şey belki bir başkasını tamamlayacak, ya da seni tee ileride fena bir şeyden kurtaracak. Bilmiyoruz biz, meçhul.”

Demiştiniz bana. İstemekle mükellef olduğumu ve huzurumu terk etmememi rica etmiştiniz.

Hiç çıkmıyor aklımdan. Bir sabah gün daha ağarmamışken derdimle dertlenmenizi, yine bir gece ümidimle mutlu oluşunuzu kalbime işledim. Ödevlerime çalışırken size hep dua ediyorum. İyi ki varsınız. Ağlamak kısmına ise takılmayınız, ben biraz sulu gözlüyümdür sadece.
artık o meselede yalnızca mutluluktan ağlayacağım. Buna Tüm kalbimle inanıyorum.
Çünkü “Daha daha mutluyuz yarınlarda”. *

Kıymetli hediye eserinizin karşılığı olamasa da, ben de nacizâne bir şarkı ile karşılık vermek isterim size;

Bir gün bitebiliyor büyük aşklar, Hüsranla bitebiliyor
Fakat devam eden bir hayat var ve Güçlü olmak gerekiyor
Elbette sonu geliyor yalnızlığın, Elbet sonu geliyor
Bir vakit bir başkası seni sarıyor, Umut yenileniyor..
Ağladığına yanıyor insan ah Ağladığına yanıyor
Zaman geçiyor öyle böyle geçiyor ve Her şey anılaşıyor..
Zaman geçiyor öyle böyle geçiyor, Hayat devam ediyor..
Bazen gidesin gelir uzak ülkelere
Bazen sığınasın gelir
Bir değer tutar seni tutar sımsıkı
Sonra kalasın gelir...


Hayat devam ediyor. Elhamdülillah. *

Muhabbetlerimle
Tahammülfersa

Not: sizin yazım yanlışlarınız bile güzel ayrıca. Üstünü çizmeyi bırakın, koyu mavi mürekkeple belirgin eylerim ancak. *
doğum günü geçmiş. iyiki doğdun abla. sözlükte de ne çok seveni varmış? bi tek benim ablam sanıyordum yov. hayırlı bir iş yapmama vesile olduğu için, önerdiği kitap ve kaynaklar için teşekkür ediyorum.
Seri eksicisi gene gelmiş. Kaç kere söyledim, eğitim masraflarını karşıla, artık gerizekalıların eğitilmesi kadar kolay birşey daha yok diye. Neyse gene de kendi bilir.