mahilas

1 /
Eskiden solframe’i başlıklarla doldururdu. Şimdilerde tanımlarına bile çok az denk geliyorum. Kıymetli mahilas, sözlüğü ihmal ediyorsun, haberin olsun. Bir dost.
Ya mahilas, hani şu kuş meselesi var ya, şurada yazdığın #6999904. Ben bunu bu şekilde düşünmemiştim ya... İyi ki yazdın.

Hani öyle bişey olsun kuş konsun deriz ya, ya da elimizde simitle her an paylaşıp duracakken birden bir kuş kanat sesi, yanından güneş göz kırması olur ya, ya da bizi kuş gibi uçuracak bir haber, bir ses, bir görüntü (bu çay olabilir, kuş da olabilir) ya da bir kanat esintisinin verdiği rahatlık vs vs vs...

Yani özetle bitireyim sözlerimi; bu kuşa benzetilen sevinçlerin türlüsüyle paylaşımlar ne kadar da güzel değil mi?

Yaka silkme kendinden, ben dinlerim mahilas kapı dibi de olsa, dır dır dıırrr, sen konuş. *gülücük*
Sohbetine muhabbetine doyum olmayan yazar. Sözlüğe geri geldiğimde beni ilk karşılayanlardandı. İadeyi ziyareti geç yaptım affetsin. Birde Uzun tanım okumayı sevenler derneğinin bir üyesi olarak o yazsın biz okuyalım diyorum. Hadi bakalım.
kendisiyle olan dostluğumuz, sözlükte nickaltına canım arkadaşım yazmaktan ibaret değildir hatta bu şekilde nadiren iletişime geçeriz. zira bizimkisi; "canım sıkkın, keyfim yok, arıyorum?" şeklindedir. bu detayı da bizzat tanıdığım için verdim yoksa kimseyi ilgilendirmiyor. demem o ki; altın madenine çamur atınca değeri düşmez, o yine kıymetlidir. siz elinizde çamurla kalırsınız, yazık...

bol detaylı, bilgili, özenli tanımlar yazan dünya sözlük kıymetlisi yazar.