mahmut ustaosmanoğlu

1 /
Padişah-ı âlem olmak bir kuru kavga imiş
Bir veliye bende olmak cümleden âlâ imiş

Hüsamettin Vanlıoğlu Hoca, Mahmut efendi'yi güzel anlatıyor. İsmailağa.Net' youtube kanalında "adanmış bir hayat serisi" onu tanımak isteyen herkes için güzel bir seri. Nereden bakarsanız bakın muazzam bir hayat.
İnna lillah ve inna ileyhi raciun.

- - - alıntı- - -

Ey Müslümanlar! İbret almak lâzım. Ölüm gelebilir. Her şeyden evvel kendimizi ölüme hazırlayalım. Bundan sonra yapacağımız işleri İslam’ın emrettiği üzere yapalım. Allah Teâlâ Hazretleri böyle buyurdu. Onun tenbihine bakalım. Kendi felsefelerimize, kendi kafamıza uymayalım.

Felsefe ve kafa, insanı maksada ulaştırmaktan acizdir. Bu şekilde düşünüp ve böyle bilenlere merhametli olmak gerekir. Çünkü kaybedenler çok büyük şey kaybediyor. Bulanlarsa çok büyük şey buluyor. *- - - alıntı- - -
Ölümü ile Birgün gazetesinin "şaibelerle dolu hayat" sürmanşetine konu olan cemaat lideri. Şaibelerden kasıt Çarşamba semtinde bulunan işbu cemaatin camiinde yaşanan iki cinayet. Biri ustaosmanoğlu'nun damadı, öbürü ise bayram Ali Öztürk.

Şaibe sözcüğü cemaat ve tarikatları özetleyen bir sözcük.

Son olarak;

Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en gerçek yol, medeniyet yoludur. Medeniyetin gerektirdiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.

Mustafa Kemal Atatürk
Yazılanları okuyunca hiç şaşırmadım. İğrenç ve aşağılık zihniyetlere sahipsiniz. Kokuşmuş lağım beyinleriniz ve kötü kalbinizle haşr olun. Bu mübarek zât hayatı boyunca Efendimiz s.a.v sünnetlerini yerine getirmiştir. Ehli sünnet ve'l cemaat olan hak yoldan asla taviz vermemiştir. 2 gündür twitterda yığınla kafir, dinsiz, islam düşmanı ve hatta başı kapalı ama aklı kıt insanlara laf anlatıyoruz. Bana; "insanlar düşüncelerini ifade etmekte özgür katlanamıyorsan sanaldan uzak dur" demeyin. Biz sosyal medyada, meydanlarda olacağız ki iman gücü ile kan ile kazanılan ve her karşında Şehitlerin olduğu bu topraklar size kalmasın. Mahmud efendinin vefatına sevinenler en çok size acıyorum. bu ülke şeylerin, müritlerin, sarıklıların, cübbelilerin ülkesidir. Kanımızın son damlasına kadar kutuplaşacağız. Kanımızın son damlasına kadar anti-kemalist olacağız.
Hepinizi; anti emperyalist, anti kapitalist, anti sosyalist, anti nazist, en önemlisi de; Türkiye'ye özel ve ait olmak üzere anti firavunist bilinçle selamlıyorum. Ne mutlu ezeli-ebedi ulu önderimiz Hz. Muhammed'in şefaatçisi olanlara.
Ne mutlu Müslüman'ım diyene!..
İsmailağa cemaatinin şeyhi, hocası, lideri. Öncelikle bu yazacaklarımı hiçbir cemaate mensup olmayan biri olarak yazıyorum. Mahmud efendi hz. gönlümde hep çok sevgi besledim. Vefatı beni derinden sarstı ve vefat ederken bile ders verdi. Allah ondan, onu yetiştiren Ali Haydar Efendiden ve Mahmud efendinin talebelerinden razı olsun. İsmailağa cemaati İstanbul'un manevi kalesidir. Bu zamana dek tüm cemaatlerin sohbetlerine sırf meraktan katılmış biri olarak diyorum ki bu cemaat diğer cemaatler gibi değildir. Cemaatte olan hanımlar çok bilgili, medrese eğitimi almış kimselerdir. Bu cemaat kadar islamı insanlara hoşgörü ile anlatan başka cemaat yok. Istanbul gibi bir yerde barlardan tutun pavyonlara kadar kötü yolda olan insanlardan tutun ateistlere kadar herkese islamı sabırla anlatırlar. Bu asrın müceddidi ve dünya alimi Mahmud ustaosmanoğluydu. Kendisi vefatından sonra cemaatinin başına Hasan hoca efendinin gelmesini istemiştir. Ayrıca kadınların cenazede olmasını istememesi tamamen hadisi şerif kaynaklıdır. Bu konuda araştırma yapabilirsiniz. Demem o ki klasik gelebilir fakat alimin ölümü hakikaten alemin ölümü imiş. Ölüm haberini alınca kalbim sızladı. İsmailağa cemaatinden de değilim ama dedim ya kendisini çok seviyordum. (Ek bilgi cübbeliyi asla sevmem. )
Mekanın cennet,kabrin Nur dola hocam.
Güne görece pozitif bir haberle başlamış olduk.

Kadınların doktor olmasını allaha harp açmak olarak değerlendiren, hatta muayneyi kadının erkeği okşaması olarak nitelendiren, kadının en dayanılamayacak ve görülmemesi gereken "şey" olduğunu belirten; kadınlara fena halde takmış muhtemelen obsesif kişilik.

Kadın memur olamaz, alışverişe gidemezmiş. Hele taksiye binip bir yerden bir yere gitmesi sümme haşaymış. Kaşını gösteren, saçını da göstermeliyimiş. Ve hatta saçını kestiren kadın, burnunun ucunu da kesmeliymiş.

Ayrıca kendisi "çok acayip bir zamandayız. iki karı almak çok zor, çok!!" diyerek fantezilerini ay şey işte nur saçan ufkunu da Afganistan ütopyası tahayyülleriyle yanıp tutuşan şeriat sevdalısı müridleriyle paylaşmıştır. Bunlar hep şahsının nurlu ağzından çıkan sözler. Kaynak için (bkz: mahmut efendi hazretleri'nden duyulan hikmetli sözler) müceddid mahmut efendi vakfı, s.257,58,59.

Bu arada rahmetli allah dostu ilim çeşmesi hazretlerinden zeka fışkıran pek kıymetli bu vecizeyi de eklemezsek olmaz: "bu karıları kendi başına bırakırsan uçurumdan aşağıya her gün uçarlar." Ya, gözlemin böylesi.

Bu hastalıklı kafayla milyonlarca kendi gibi erkeği ve maalesef evlerindeki kadınların yaşamlarını etkilediği yetmezmiş gibi, kul hakkı diye zırvaladığı halde ülkenin en büyük hırsızına destek verip el etek öptürerek fetöden farksız şekilde kadroların doldurulmasını sağlayan bir adam ölmüş öyle mi? Bu bilgiyle ancak güne dünden daha güzel başlayabilirim.