mahmut ustaosmanoğlu

2 /
2. bin yılın müceddidi olduğu iddiasındalar.
bir de Ebubekir Sifil'e sormak lazım. Zira Sifil Hoca İmam-ı Rabbani'nin mücedditliğine doğum tarihinin, yüzyılın ilk çeyreğinde olmadığından dolayı itiraz eder.
hayatını islama adamış bir insan. kuran tefsiri yazmış insan. tefsir yazmış tefsir. ama birilerine göre kuranla ters düşüyormuş. bu şey gibi kahvehane köşesindeki sümüklü adamın dünya ağır sıklet boks şampiyonunu eleştirmesi gibi. öyle bir zamanda yaşıyoruz işte.
Hakkında yaptığım yoruma beni müptezel diye hakaret ederek cevap veren sevenlerinin olduğu zat-ı muhterem.

Kardeşim sevgili dostum önce şu dininizi bi öğrenin de gelin. Kuranda baştan aşağı tek gündem şirktir.

Bu şirk palyaçolarının yapıp ettikleri ile mücadele etsin diye o peygamber mücadele etti. Ben hafifletmek için sürprizler bekliyor yazdım. Ne yazayım? Yanacak mı diyeyim öteki tarafta. Kokuşmuş iğrenç tarikat yapılanmanız ile insanların, ülkemin içine ettiniz. Ne faydanız dokundu insanlığa?

Şeyh sevginiz allah sevginizin ötesine geçti. Daha kuranın temel problemi üzerine şirk meselesine kafa yormamışsınız. Bi kaç ağlak sohbet, sigaralı çaylı ortamlarda 1 tane sesinizi yükseltip soru sorma cesaretini göstememişsiniz. Çıkıp bana müptezel diyosun.

Önce insan sonra adam olun! Daha okuduğunuz metni anlamaktan acizsiniz.

Aşağıda mor ve ötesnin kızıl şeysi isimli yazar adamın inandığınız adamın bütün problemli görüşlerini sıralamış. Okuyun bakalım. Böyle din mi olur? Hadi aklınız yok. Vicdanınız da mı yok? Kaaniatı yaratan allah adına bu kadar yetkiyi nereden buldu bu şeyh?
kapatılması ve tekrar bir araya gelmemesi için sıkı önlemler alınması gerektiğini düşündüğüm türkiye'deki tüm tarikat, dernek, vakıf, stk'lardan bir başkasının lideri.
hayatını kaybetmiş. sevenlerinin başı sağolsun.
Maalesef bu süreci kötü yönetti. Iki Müslüman iktidar kavgasına girince hata yapanlara sesini çıkarmadı. Kuytul Hocaefendi gibi de olabilirdi. Ama o sessizliği seçti. Hatta Kuytul hocaefendiye yapılanlara dahi sesini çıkarmadı. Allah rahmet eylesin