mail adresi alırken memleket plaka kodu eklemeyenin dövüldüğü karanlık çağ

1 /
daha sonrasında doğum tarihine evrilince değişen çağ oldu.
hayır o zamanlar mahalle başına 1 bilgisayar düşüyor. toplasan 300-500 mail adresi var. yani istesen de senin adında mail adresi yoktur. neden?
ayca_22 yüzünden karanlık bir çağ geçirdik.
aynı çağın ilk çeyreğinde mail adreslerine mezun olduğun tarihi eklemekte farzlar üstü farzlardan kabul edilirdi.

blind-git

* dostum bu benim doğduğum yıl mezun olmuş muş muş muş .
sanıyorum 2010 itibariyle filan atlattık bu dönemi. bence yeni türkiye kavramından söz ederken cumhurbaşkanlığı seçimi yerine bunu referans almalıydık. o talihsiz, kasvetli çağın sona erdiği dönemi.

git adresini almak üzere idim, sene 2004 olmalı. üyeliğimi onayla tuşuna basmak üzereyken ensemde bir şaplak hissettim. "sen kimsin birad.." demeye kalmadan soldan bir tekme geldi. etrafımda siyah takım elbiseli, güneş gözlüklü adamlar. internet kafede niye gözlük taktıklarını bilmiyorum ama matrix'ten çok etkilenmiş olmalıydılar. sonrasında biri söze girdi; "memleketin plakasını sonuna eklemeden mail adresi alıyormuşsun, aldırmam". baktım adamlar ciddi, yiyeceğim dayağın haddi hesabı yok, mecburen sayfalarda hızlıca geriye gittim ve siyah takım elbiseli ciddi adamların bakışları eşliğinde trequartista_17 yazmak zorunda kaldım. bakışlarımı tekrar gergin arkadaş grubuna yönelttiğimde doğru olanı yaptığıma dair vücut dillerinde bir işaret belirdi.

eminim ki sizin de başınızdan bu tip bir dayak hikayesi geçmiştir. özellikle sivas'ta bu tip olayların fırtınalı geçtiği söyleniyordu. git gibi adreslerin çokluğu bundan ötürü. kadın erkek dinlemeden veriyorlarmış odunu.

neyse ki o günler geride kaldı ve artık mikromilliyetçilik yapmadan rahatça mail adreslerimize sahip olabiliyoruz.