Mal varlığı merak edilen kişiler

1 /
(bkz: gizli zenginler)
evet böyle tipler var ve bu tipler parayla imanın kimde olduğu bilinmezlerdendir. mesela bizde bir abi var. üstündeki elbiselerin geneli promosyon ürünleri.* arabası dandik. sigara otlanır yemek vakitlerini kovalar. sonra bir öğrendik ki vay anam vay. meğerse tuvalete gitmiyormuş acıkmamak için.
(bkz: az ünlüler)
(bkz: eski ünlüler)

dizi filmlerde yan rollerde oynayan, bazen tek bir sahnede gözüken fakat simasına hemen hepimizin aşina olduğu az ünlülerin nasıl geçindiğini merak ederim hep. Ek iş veya hobi olarak yapılacak bir şey değil, bayağı oyunculuk yapıyorlar. ama rolleri sınırlı olduğu için kazandıkları yeterli oluyor mu hayat standartları nedir bilmek isterdim. muhtemelen bir kısmı devlet tiyatrolarında kadroludur fakat kalanlar hakkında bilgi sahibi olmak isterdim.

bir de tek projeyle (albüm, dizi veya film) sükse yapıp sonradan unutulanlar var. bunlar da muhtaç olup ele ayağa düşmüyor gördüğüm kadarıyla (yeşilçamdakiler hariç) fakat nasıl hala para kazanıyorlar, bir projenin tutması ömür boyu yetecek kadar kazandırıyor mu merak ediyorum.

genel olarak şov dünyasının ekonomisi ilgimi çekiyor kısaca.