manchester united

alex ferguson'un mancester hisselerinde ana pay sahibi olduğundan şüphelendiğim, dünyanın en ucra köşelerinden bir karton sigara parasına yetenekli gençleri bulup, yıldız yaptıktan sonra trilyonlara satıp kendi kendine yeten - dünyanın en kalabalık taraftar kitleli saygı duyulması gereken takım.
devamını gör...
galatasaray'dan 3-3'lük beraberlik karşılığında aldığı altın değerinde 1 puan ile gündemimize oturmuş takımdır. 3-3 öncesinde, türkiye'de avrupa futbolu ile ilgilenen elit futbolseverlerce tanınırken, 3-3'ten sonra mahalle berberinin diline düşmüş ve oradan da tüm memlekete, yavru vatan kıbrıs, türki cumhuriyetler ve islam alemine yayılmıştır adı.

daha sonra kendisini defans oyuncularının kıçına başına çarpıp kaleciyi kontrpiyede bırakarak gol olan şutlarla fenerbahçe ve beşiktaşımız yenmişlerse de, bir 3-3 gibi olmamıştır.

devamını gör...
tarihinde sadece britanya'lı hocalara emanet olmuş kulüptür (ingiltere, iskoçya, irlanda ve galler).

ayrıca kulübün abd'li sahipleri joel glazer ve avram glazer, menajer alex ferguson için; "o görevi kendi istediği ile bırakana kadar onu bırakmayacağız" demişlerdir.
devamını gör...
ingiliz futbolunda yönetimini ferguson' a verdikten sonra devrim geçirmiş kulüptür...

liverpool hegomanyasına son vermiştir...

işin bir tuhaf tarafıda merkez orta saha oyuncuları bakarsın öyle ahım şahım adamlar değil ama nasılsa bir sistemin adamları...

yani bugün size haydi manudan transfer yapın desek kaç kişi fletcher'i , scholes'u, carrick'i alır...

gerçekten bu adamları kimse almaz takımına ama manu da öyle oynarlarki sahada varlar mı yoklar mı bilinmez...
devamını gör...
5 aralık cluj maçından sonra sıradan bir takım olmuştur. old trafford'da, kendi seyircisinin önünde, üstelik bir önceki maçı da kaybetmişken üst üste ikinci yenilgisini alıyor, hem de cluj'a karşı. eski şaşaalı günlerinden çok uzaktalar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.