mandabatmaz

1 /
Ustası vefat edeli oluyor, sağlığında bir iki kere içmiştim kahvesini. Gerçekten harikaydı. kahvesi tazecik, yoğun. Sonrasında gitmek nasip olmadı daha ama aynı kalitede yapıyorlarsa gerçekten içtiğim en köpüklü, kallavi kahve mandabatmaz'ınki.
istiklal caddesi üzerindeki Olivia geçidi'nde yer alan müthiş kahveci. taksim istikametinden tünel'e doğru giderken Galatasaray lisesini geçtikten sonra az ileride, sağda yer almaktadır.
Yıllarca ipi kopmuşcasına İstanbul sokaklarında dolandım, onlarca kere yanından teğet geçtim ama bir kere gitmedim. Pek çok arkadaşımında sıklıkla gittikleri sokak arası kahvecidir.
Kahvesinin lezzetinden mi yoksa hatıraların çokluğundan mı bilmem ama çok özel bir yerdir. Mandabatmaz herkesin bildiği ama sadece gerçek bilenlerin keyif aldığı bir mekandır. Zamanın eli değmediği sürece de aynı kalmaya devam edecektir. Özlemişim he.
Malesef ki bir türk kahvesi sevmeyen biri olarak bildiriyorum, kahvesine bayılmadım(ama bu şaşırtıcı değil elbette).*

Ama hepi topu trafiğe kapalı yol kenarındaki taburelerde oturuluyor olsa da ambiyansı çok hoş, kahvesever arkadaşlarla gidilebilir.

İstiklal caddesi'nin kalabalığından kaçmak için bir kapı. Kahvesi hakikaten güzel. Fiyat bildiriyorum 2021 temmuz itibariyle bir fincan kahve 12 TL. 100 gram kahve ise 9 TL. Arada kaçamak yaparım diyorsanız geçmişi eskilere dayanan bu yer güzel alternatif. İsmi çok hoş bir kere.
İstiklal caddesi'nde ara sokağa girip on metre ilerleyerek sakin bir mekan bulmanın mümkün olduğunu anlayabileceğiniz kahveci. O eski yılların tadı olmasa da, yine de şahsım için istiklal caddesi'nde pek alternatifi yoktur.