manowar

1 /
3 haziran'da istanbul'da olacak grup. (bkz: küçükçiftlik park)

on yıldır yeni bir albüm yapmıyorlar. artık turneye konsere vermiş durumdalar iyice. hatta bu bile yine iyi, adamlar şaka maka 70 yaşına geldi. rakamla da 70, yazıyla da. açıkçası milletin çişini tutamadığı yaşta sahneye çıkıp heavy metal yapmak nasıl olabiliyor anlamış değilim, görüp anlayabilmek için bu konsere gitmeyi de düşünmüyorum. 70 yaş, bu müzik türü ve özellikle kariyerinizde çizdiğiniz o atarlı giderli profil için, ömrün artık çok uygun bir dönemi değil diye düşünüyorum. kaslı vücutlar, sert, isyankar haller, "onlar false metal, bu işin kralları biziz" afra tafrası, her şeye höt zöt röportajlarla isim yapıp, yetmiş yaşında hala aynı görüntüyü verme iddiası, bilemedim.

Eric Adams'a da, De Maio'ya da büyük saygım var, scott toprağın bol olsun reis, seni de çok sevdik, ama hail and kill'ı evde dinlemek daha cazip gelecektir o gün.
Linkin park tarzı metal müziğin ırzına geçen üç beş grup dışında metal müziğin her türlü tarzını severim saygı duyarım. Lakin manowar a oldum olası isinamamamin en büyük sebebi parçalarında metal dinleyen Gençlerbirliği havası olması. Hadi bakalım şimdi eller havaya tarzı sürekli bir marş hissi mevcut. Hiç sevmem. Manowar tarzını begenmedigimden fan kitlesini de bilmiyorum lakin 18-24 yaş arası çocuklara gençleri oluşturan bir kitlesi olduğunu düşünüyorum.
Zamaninda bir festival kapsaminda big4 ile turkiyeye gelip onlar kadar heyecanla beklenmemelerine icerleyen grup. Bu nedenle konser sirasinda grup bascisi turkce olarak turkiyeye 4 buyuk geldi diyorlar diye baslayan kufurlu bir konusma yapmistir.
ilk başta ismini man of war olarak belirleyip, sonradan manowar olarak değiştirem,
aşırı moral motivasyon sağladığı için amerikan askerlerine dinletilen heavy metal grubu. sonisphere 2010 festivalinde joey de maio, efsane bir konuşma yapmıştı. hala kulaklarımda ve tüylerim diken diken oluyor.
louder than hell albümü efsanedir.
ilginç.

aklıma hiç sadaret'i düzelteceğim gelmemişti.

manowar amerikalıdır.

manowar, kings of metal'dır.

şahsımı rock kültürüne açılan kapısıdır.

it's heavy metal, or no metal at all; whimps and posers, c'mon leave the hall!

tabii soyumuz tükeniyor artık normal olarak..