mansur yavaş

1 /
aday bu adam olsaydı altılı masa kazanırdı diyen hesapsızları anlamış değilim. tam da örnek gösterilen kazanacağı söylenen bu adamın başlığına bir tanım giriyorum;

ülkücü ve kafatascı ideolojiden gelen, dindarlara, diğer ırklara bakış açısını değiştirerek sol kanat olarak anılan olmaktan uzaklaşan yeni chp akımı ile siyasi evrimini tamamlamış terör ile hiç bir ilgisi olmadığı halde bir çok kürt vatandaşın sevmediği siyasetçi. gerçi pkk'lıları meclise sokanlar hüda-par'ı da meclise sokarak kurtardı olayı kürt oylarının bölünmesinin eseri hüda-par oldu mansur aday olsaydı bile olacak sonuç aynı olacaktı hüda-par daha kolay oy devşirecekti. ekonomiyi okumadıkları için kul elinden olanı hak'tan gelen zannederek şükredenlerin şirke koşarak yüce yaradıcıya olumsuzlukları mal etmeleri kadar garip işleri ve fikirleri döndüren halkın emmoğullarının bu fikirlerde olması garip değil.
Kendisine saygım vardı ancak saygım büyük darbe aldı. Sen bir partiye mensup olsan da siyasi etik gereği nispeten bağımsız hareket etmen gerekirken, daha sandıkların yüzde 10'u açıldığı halde bir parti sözcüsü gibi kamera karşısına geçip garip guraba söylemlerde bulunman hiç hoş olmadı. Hadi Ekrem'i geç, onu tartışmam bile ama sen olmadı hoca. Biri konuşacaksa zamanı gelince bırak da kılıçdaroğlu konuşsun.
hakkında bir şey yazmaya imtina ettiğim siyasetçi. malesef burada sosyal medyanın parlatması da söz konusu. ben bir ankaralı olarak belediye başkanlığının öyle ahım şahım olmadığını belirtmek isterim. yıllardır ankara'da bir metre metro kazılmadı. gerçekten kıyasladığımda ekrem imamoğlu daha çalışkan bir belediye başkanı. en azından eski projeleri devam ettirdi. en çok da bizim burada yaptığı köprü yüzünden kesilen dut ağacı beni yaraladı. yıllardır duran arada sırada tüm ilçenin gelip geçerken biraz meyvesinden istifa ettiği, gölgesinde yaşlıların soluklandığı ağaç yok. tam o ağacın karşısına düşen yoldaki kaldırımları söküp japon kiraz ağaçlarının bir kısmının ortadan kaldırılması ve bir yıldır sökülen kaldırımların yerine yenisini yapılmadığını da söylemek isterim. o ağaçları bir başka belediye başkanı kesseydi. ya da ilçe olarak farklı bir ilçede kesilseydi aylarca linç edilirdi o belediye başkanı.
bununla birlikte abb'deki işe alımlarımların halen kamuya açık bir şekilde yapılmaması büyük bir sorun. eskiden ak parti gençlik kolları kadroları doldururken şimdi de chp ve iyi parti gençlik kolları üyeleri belediyeyi dolduruyor.
işe aldıkları personelin kalitesizliğinden bahsetmeme gerek yok galiba. liyakatsizlik yetmezmiş gibi bir de, belediyenin hizmetlerinin halen teknolojiye entegre olamaması sorunu da var. bugün belediyecilik bağlamında ankara 90lı yılların zihniyetini taşımaktadır ve mansur yavaş bunu değiştirmek için pek de bir şey yapmıyor. lakin sosyal medya onu çok seviyor.

ve bir şey daha eklemek istiyorum, kendisi cumhurbaşkanı olabilme imkanı varken cumhurbaşkanı yardımcısı olmayı tercih etmiştir. ( o da eğer kk sözünü tutarsa)

beyfendiliğine bir şey diyemeyeceğim. ancak çok sakin bir insan. ve bu memur zihniyeti ankara'ya yenilik getirmiyor. gökçekle kıyaslamak gibi bir hata yapılmasın. gökçek ankara'nın başına gelmiş en kötü şeydi.

şimdi muhalefetten birini eleştirdiğim için eksi atanlarınız olabilir. canınız sağ olsun.
yıllardan 2009,

mansur yavaş mhp'den ankara bb adayı oldu.
karşısında akp'den gökçek ve chp'den cehape zihniyetinin bir ürünü olan eski başkan ve gökçek'e zamanında yenilmiş olan karayalçın vardı.
o zamanlar mhp ve chp birbirine yakındı.
muhaliflerin bir kısmı chp'yi eleştirip mansur'a basarken, diğer bir kısmı tatava yapmadan karayalçın'a bastı.
seçimi gökçek kazandı.

bir sonraki seçimde (2014) muhaliflerin hiç beğenmediği yavaş bir anda sırma saçlı badem gözlü oldu.
ancak seçimi ufak bir farkla yine gökçek kazandı.

2019'da ise (malum) yavaş kazandı.
şimdi muhaliflerin en çok sevdiği siyasilerden biri mansur yavaş.

kardeşim peki 2009'da, 2014'te, 2019'de ne fark vardı da bu kadar farklı tepki gördü.
2009'da mansur'u destekleyenlere akp'li deniliyordu.
2019'da nasıl en sevilen muhalif oldu?

bırakın allasen.
şimdi ince'yi destekleyenlere akp'li deyolla.
bunları diyenler gidecek babacan'a, davutoğlu'na basacak.
gün olup devran göndüğünde ilk eleştirecekleri kişi yine kk olacak.

beni soracak olursan ben hiçbir partinin içinde değilim.
bir adayı destekliyor gibi görünmüş olmam o adayı desteklediğim anlamına gelmiyor.
bana bakmayın siz.
Namuslu, dürüst yemeyen biri olduğuna kaniyim. Fakat ufak takımların büyük golcüsü tipi var kendisinde. Çok fazla mana yükleniyor. Ver beypazarini kral yapsın. Ankara küçük mü ulan dediğinizi duyar gibiyim. Fakat belediyeciliktir nihayetinde. Zaten kaç zamandır dikkatimi çeken bir şey var kemal bey in yanındaki bütün görsellerde ulan ne işlerin içinde bulduk kendimizi bakışları saklı gözlerinde. Böyle adamlar görev adamıdır. Ver yetkiyi çalışsın ama memur kafası yahu. Serefli devlet memuru tipi siyaset sahnesinde yapamaz. Siyaset çakal arenası. Yirleerr mansur um. O bakışlarını farkettim. Bak ekrem oyle degil yolunda.
“Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz.

Temennimiz, Millet İttifakı’nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir.”

Diye tweet atarak meral akşener’e “hayır” demiş b. Başkanı.

git
meral akşener'in göstereceği/göstermesi gereken aday. artık cihangir solcuları ve kürtçüler de fedakarlık yapacaklar, eğer tayyip erdoğan'ı indirmek istiyorlarsa.