market kasasında bir türlü açılmak bilmeyen alışveriş poşeti

1 /
Açılsında Yollaaar derdiiime derdiiim diye bağlardı babam saza. Yanık yanık sesle denilirdi şimdi torba meselesi aslında tam bir usta, pratik işidir. Kuru iki el parmağı ile ovşaladığınızda açılan yeri, açılır ve içine güzelcene bakterili nefesinizle ffffh diye öfleyiniz. Sonrasında gözelcene malzemeleri yerleştiriniz. Evde zaten safo gibi tükenme yıpranma derecesine kadar yıkanır. Şaka şaka. Neyse bense torbanın aceba hangi tarafı doğru tarafı, üst tarafı yerinde takılakaldığım için diğer adımlara geçiş bile yapamayacak kadar *** siz doldurun laf etmek istemedim açık açık kendime.
Ben de poşetaçamayangillerdenim. Yardım istemeye kalktığım anda da açılır ne hikmetse.

Satılan çöp poşetlerinden daha sağlam olmalarıyla epey de iş görüyorlar ama yine de paralı olması iyi oldu, ne kadar az atık o kadar iyi.
(bkz: poşete 25 kuruş veren yazarlar tam sıralı listesi)

sırrı, işi inada bindirmemekte biter. o poşet, düzgün açılmamak için tasarlanmış, en başta bunu kabul etmek gerekir.

hayatta karşılaştığımız hayati meselelerde nasıl tavır ve aksiyon alıyor isek, aynı özeni poşet açarken de göstermeliyiz. Zira o da ilgi istiyor, o da muhtaç. Ölümüne yaklaştığının farkında, bir kaç saat içinde misyonunu tamamlayacak; anlayış göstermeliyiz, değil mi?

Poşete karşı ön yargılı olmayın lütfen. Bir de meclisten poşet hakları yasası için bir ön çalışma bekliyoruz. Gerçi meclis bakıyor mu o işlere hala bilmiyorum.


alınan her şeyi kucaklayıp sepete doldurarak bir köşeye sinmeyle sonuçlanan gerginlik anı.

çok değil beş dakika sonra yirmi beş kuruş olan poşetin gereksizliğinden dem vurup çantandaki fileyi çıkartma ritüelini tamamlamak için sabırsızlandığını herkes öğrendi, sakin ol...
market kasalarında ürünleri poşetlerken arkadan gelen müşteri yığınına sebep olan ve insanı gerim gerim geren bir talihsizlik. parmağı ıslatıp da poşete dalayım desen olmaz, üflesen ağızda maske/esmiyor. o anda poşeti parçalamamak için zor tutuyorum kendimi. geçende bir müşteriyi gördüm bu hâlde, hiç telaş yapmadan açmaya çalıştı sakin sakin. heh dedim, adam olayı çözmüş biz niye bu kadar Survivor havasına giriyoruz acep?

meğer kursu da varmış; hızlandırılmış yavaş süper market poşeti açma kursu.