Markette müze gezer gibi dolanmak

1 /
Elbette sözlüğümüdeki sağlıkçı yazarlar daha iyi bilecektir. Efenim marketlerde satılan ürünlerin pek çoğu, kollestrol deposudur. İçinde raf ömrünü uzatmak için çin tuzu, minare gölgesi ve davul tozu barındırır. Yemek diye bunları bünyenize dahil etmektense, müze gezer gibi gezmek çok iyidir. Yürürken kaslar, akciğer, dalak ve hipofiz filan hep çalışır. Bunların çalışması da iyidir. Kimin aklına geldiyse, devlet üstün hizmet madolyonu ile taltif edilmelidir ki, madalyadan bin katlı iyi.

Görüldüğü üzere marketlerden bir şey almak sağlığa epey zararlı. Yasaklanması lazım.
parasızlıktan çok seçici olma durumudur ya da yağmura yakalınca bi sığınak olduğundandır. market kimi zaman sosyalleşme alanı olabiliyor, birini beklemek için aynı reyondan 20 kere geçebiliyor insan. ben seviyorum markette dolanmayı, fiyatlarını ezberlemeyi çoktan bıraktım çünkü günübirlik değişiyor ama nerede güzel bir kahve, çay reyonu, ben orada.
İçten içe çok değil bir yıl evvel bu ürüne x lira veriyorduk lan durumu. Çay Romalılardan, sütte Osmanlılar’dan kalma mı? Tarihi eser mi, nedir bu fiyatlar emenike?
İçindeki fosfor değerlerini kaybetmesin diye ton balıklarının fotoğrafını flashsız çekmeyi gerektiren gezi.

Allah’tan urfalıyım da deniz mahsülleri ile aram yok.

Büyük, derin bir sessizlik içinde gerçekleştirilen hadise. El bile sürmeden gözlerle süzmek. bazen gözleri sabitleyip bir noktaya dalıp gidersin işte öyle bi şey.