Maskenin güzelliğe etkisi

1 /
Ağız çevrenizde istemediğiniz bir görüntü varsa kapatması bakımından iyi tabi. Ama bazen yakınlarımızı bile tanıyamadığımız oluyor bu maske zımbırtısı yüzünden. Siz yine de takınız efenim.
Ciltte kötü etkileri olduğunu söyleyebilirim. Kuruluk, kızarıklık ve biraz da sivilcelenme söz konusu olduğundan olumsuz etkisinin daha fazla olduğu söylenebilir.

Amodal completion denilen hadise sayesinde olumlu olduğu söylenen etki.

zihnimiz yüzün görmediğimiz kısımlarını idealize ettiği şekilde tamamlıyormuş. Böylece zihinde oluşturulan ideal yüzler, güzellik ölçütlerine çok da uymadığını düşündüğümüz gerçeklerinden daha güzel görünüyormüş.

git


Maskenin güzelliğe etkisi var mıdır bilmiyorum ama sanırım insanların yüzünün yarısıyla uğraşma kaygısını giderdi. Örneğin, kadınların bıyıklarını almak için çok acele etmemesi, diş fircalamanin azalması, ruj gereksinimi, dudak koruyucuları vs.

Maskeler kalktığında herkes ilkel yaşamdan çıkmış gibi olmasa bari, hani maskeliyken olan alışkanlıkların devam etmesi çok iç açıcı olmayacak gibi.
bir kadından daha güzel kaşlara sahip olduğum için direk yanlışlayabileceğim söylem. üstüne zeytin gözlüyüm. gidip aynanın karşısına geçip kendimi izleyip geleyim.
Dikkat iş bu tanım genelleme içerir.

Kadınları olduğundan daha güzel, erkekleri olduğundan daha çirkin gösterir. Kadınların gözleri genel itibariyle çekicidir. Kadınlarda Boyasız göz bulmak da pek mümkün değildir.

Erkeklerin ise genelde kaşları kalındır. Belki aralar hafif de birleşiyordur. Erkeği çekici yapabilecek alanlar maske altında kalır.