masumiyet

suçlu olmamaktır. her an yaşanan iki ihtimalden biri. her nefes alışında ne yaparsan yap ya suçlusun ya masum. üçüncü ihtimal yok.
*

yalnız masumiyet bazen dengeyi bozabilir. tarafların eşit derecede suçlu ya da eşit derecede masum olmaları dünyanın dengesi için elzem olandır. aksi halde bir taraf hep masum kalıyorsa bir süre sonra şartlar onu suçlu hale getirip dengeyi kurmaya ve iki tarafı da masumiyette eşitlemeye çalışır.
masumiyet-suç dengesinin en güzel örneği için bkz: dogville
devamını gör...
1997 tarihli bir zeki demirkubuz filmi.
hikâye olarak kader'in devamı gibidir. fakat kader'den 9 yıl önce çekilmiştir. yine de imkân varsa önce kader'in, daha sonra masumiyet'in izlenmesi tavsiye olunur.
etkileyicilik, inandırıcılık, gerçekçilik vs. açısından kader'den daha aşağıda değildir.
birçok çevrede en iyi 10 türk filmi arasında gösterilen bu film ile ilgili can dündar'ın söylediği "bir film izledim ve içinde yalan yoktu" şeklindeki söz de bunu destekler niteliktedir.
derya alabora'nın, şaşırtıcı ve beklenmedik performansıyla güven kıraç'ın ve en önemlisi haluk bilginer'in muhteşem ötesi oyunculuğuyla nefis bir filmdir.

devamını gör...
ne kadar kırılıp, ne kadar yorulabileceğimizin ölçü birimidir. ne kadar masumsak o kadar hırpalanırız. adalet varsa, masumiyet suçsuzluk olamaz. o kadar hırpalanan suçsuz olabilir mi? ya da insan aklımız ancak bu doğru orantıya erebiliyor, hikmetinden sual olunmayanın daha ne bildikleri var... yoksa hz. eyyub a şafi sıfatıyla yetişecek derdi verir miydi?
devamını gör...
güzel bir zeki demirkubuz filmidir.


"o gece oturup düşündüm, oğlum bekir dedim kendi kendime. yolu yok çekeceksin, isyan etmenin faydasi yok. kaderin böyle. yol belli. eğ başini usul usul yürü şimdi. o gün bugün usul usul yürüyorum işte.."
devamını gör...
öncelikle merhaba.
kalabalığız mazur gör.

masumiyet, masumluk.
hepimiz masumuz,
hepimiz yani biz
hepimizde onlar yok,
belki onlarda biz yokuz.
varsın olmayalım
onlar müzede var,
masumiyet kalb ister.
kalb hep yaşar
bayrak yarışı
kalpten kalbe.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.