matematik öğretmeni olmanın mühendis olmaktan zor olması

1 /
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ? Matematik öğretmenliği diye özelleştirirken mühendislik diye genel tutulmuş. Bir mühendis olarak söylüyorum veri seti aynı bile değil karşılaştıma baştan manasız.
kıyas edilemeyecek iki farklı alanın karşılaştırması.

birine yeri geliyor yaşam güvenliğimizi diğerine geleceğimizi can parçamızı emanet ediyoruz, her ne iş yapıyor olursa olsun hakkıyla yapanın işi daima zordur ancak karşılığı bir o kadar da tatlıdır.

apartman tipli binada üniversite okuyana değil o binayı oraya dikip oradan yetişene kendi evladının canını dahi teslim edebileceğinin hesabını yapabilen kıt beyinlilere hesap sormak lazım, hırsızın hiç mi suçu yok....
Dün birisi mesleğimi sordu. Mühendisim inşallah dedim. İnşallah öyleyimdir yani haberim yok çünkü.

“Ben anlatır giderim olan size olur.” Kafasında olmayan eğitimci herhangibir öğretmenin yaptığı iş , mühendislikten zordur. Mühendisin yaptığı hata para,zaman,verimlilik ve belki ölüme sebep olabilir. Ancak öğretmenin yaptığı hata nesillerin kaybolmasına sebeptir. Korkunç.
insanların mühendisleri gözlerinde fazla büyütmesi durumudur. ülkede mühendis olmayan kişi kalmadı ve bu mühendis takımının çoğu da işsiz ve bir çoğu da kendi işini yapmıyor. herhangi bir üniversitenin çok büyük olanlar hariç mühendislik ve matematik öğretmenliği puanlarını kıyaslayın. gördüğümüz gibi aslında öğretmen olmak mühendis olmaktan daha zor. ama gerçekten mühendislik üretecek mühendis olmak üniversite ya da puanın üstünde bir durum. olan var olmayan var. ben olamayanlardanım mezun olan yüzde 90'lık bölüm gibi ve olabilmem için 5 yıl daha gerekli sanırım.