mavisevdalısı

1 /
#7132319

Özellikle son paragraf için artı oy verdim.
Ben de öyle düşünürdüm.*
Hala düşünüyorum.
Öyleyse varlığım dünya sözlüğe armağan olsun mu?
Hayır tabi. O kadar da değil.

Sözlük benim için legal yollardan öfkenizi kötü enerjilerinizi savurabilmek için iyi bir alan mesela.
Kendi adıma Zinhar düzenli biri olmadım.
Böyle olmasa iyiydi tabi ama needek.
Allah sizin düzeninizi bozmasın.
sevgili yazar kişisi

kızım yok ama eğer 19 yaşındaki kızım, 42 yaşındaki bir adamla evlenmek isterse bununla ilgili yaşayabileceği zorlukları kendisiyle diyaloga açık olursa konuşurum. böyle bir durum yaşama ihtimalim görünmemekle beraber, babası, annesinden 13 yaş büyük, bir kez evlenip boşanmış ve annemle tanıştığında 8 yaşında bir oğlu olan bir adamın çocuğuyum.

annem, konuyu ailesine açtığında, oldukça elit ve prensip sahibi çerkes bir ailenin gelini olan anneannem, bizim çocuklu, dul ve ortaokul mezunu bir adama verecek kızımız yok demiş. annemle babamın düğün fotoğraflarında anne tarafından kimse yoktur. ölene kadar da ilişkileri eskisi gibi olmadı. annem dilediğini yaptığı için bir gün bile pişman olmadı. elleri babamın ellerinde iken babam ruhunu teslim etti ve hala o evi bir kale olarak koruyup içerisinde anılarla yaşıyor.

genel, evrensel ve ilahi ahlak yasasına ters düşmediği müddetçe kimse duygularında ötürü ahlaksızlık sıfatıyla damgalanamaz. ahlaksızlık bu değildir. haa kalkıp insanların mahlas altına inip de senin anana bacına kızına böyle yapsalar hoşuna gider mi şeklinde ad hominem yapmak. işte o ahlaksızlıktır.
Pek konuşmuşluğumuz yok. Sadece bir kere çiçeklerden ve mors alfabesinden konuşmuştuk kendisiyle. Muhtemelen babamdan biraz daha genç.

Hulusi kentmen havası alıyorum ve şerif erol görünümünde bir sakinliğe sahip olduğunu düşünüyorum.

Allah sevdikleriyle güzel ömürler versin. Doğum günü değil ama içimden geldi. Çünkü dua bedava sjsjsjsjs.
mahlasından ya da yazılarından, üslubundan ötürü, daha doğrusu ikisinden birden, çok dingin bir insan olduğunu düşünüyorum. sözlüğün yapı taşlarından biri. engin ufuklara bakıp, dolu dolu yazıyor. hayatı denizlerde geçiyor madem, umarım kendi gibi dingin sularda yol alır her zaman.

#7082367
Bana olan ev helvası borcunu ödemeden kayıplara karışmış yazar. Kendisini böyle bilmezdim. Çok ayıp etti çok.
Şaka bir yana özledik tanımlarını reis. bu aralar giden gidene.
Minnak deyince ben yeni evli falan sanmıştım. Meğersem 17 yıllık mazisi olan bir aşk hikayesiymiş. Maşallah diyorum. Böyle örnek alınası güzel evlilikler görmek çok güzel. * insana umut veriyor.
Demek mutlu olan da varmış. Bir sırrı var mıdır acep?

Belki sevgili yazarımızın işine yarayabileceğini düşündüğüm caps:

git