max payne

1 /
oyun stüdyoları artık kısır. on milyon yıllık oyunları yok remastırıd yok resurektıd yok remeyk bilmem ne diye milleti yoluyorlar. ha freelancer'ı yapsalar alırım bak o başka. bir de fallout 1-2. bir de tomb raider 2'yi yapsınlar tamam. yok yok x-com enemy unknown'u da yapsınlar hazır el atmışken. ha bir de avp2.
remastered versiyonu yapılacağı kesinleşti, resmî olarak da duyruldu. fakat zamanı net değil.

bu arada yıllar geçse de eskimeyecek olan o soundtrack parçasını da buraya iliştirmeden geçmeyelim. her iki oyununki de ayrı güzeldir. 3. oyunun müziği 2'nin aynısı zaten.new york'u daha önce hiç görmemiş bir ekip yapıyor bu oyunu. o kadar parasızlar ki new york'u görmesi için ekipten sadece bir kişiyi gönderebiliyorlar new york'a. o da fotoğraf makinesiyle bütün new york'u sokak sokak gezip fotoğraflıyor. hayatımda en fazla kapattığım oyun max payne 2'dir sanırım, sayısı yüzleri bile bulmuş olabilir
2001 yılında piyasaya çıkmış efsane oyun. hikayesinin ara videolar yerine, çizgi romanvari görsellerle anlatılmasının sebebi, yapımcı firma remedy'nin sinematik yapacak parasının kalmamış olması.
yapım hakları ilk 2 oyundan sonra remedy'den rockstar'a geçti. şimdi bu rakçı dayıların elinde de gta online, red dead redemption 2 ve gta 6 gibi altın yumurtlayan ve yapımı baya meşakkatli oyunlar var, o sebeple uzzuuuun bi süre max'ten haber gelmeyecektir ancak mutlaka yeni bir oyun gelecektir.