maymun çiçeği

1 /
bir şey olmaz. elinizi sürekli yıkayın, kolonyalayın, kelle paça çorbası için yeterli. zaten türklerde bir gen varmış, türklere bulaşmıyormuş.

evet, bir başlık altında bir salgını daha küçümseyen, ne kadar tv klişesi varsa sıralan bir yazıya daha imza atmış olmanın haklı gururunu yaşıyorum. bir de çip var arkadaşlar.
gürcistan, bulgaristan, lübnan, yunanistan gibi ülkelerde kesin vakalar olduğu açıklanan virüs.

çiçek hastalığı düpedüz biyoterörizm ajanı ve bir anda dünya çapında bu şekilde sıçramaya başladı yani öyle mi, su çiçeği bile geçirmemiş bünyem bunu covid gibi geçiştiremez. geliyor gelmekte olan, inanılmaz.
DSÖ Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge, dünyada geçen aydan beri yayılarak artış gösteren Afrika kökenli maymun çiçeği virüsünün şimdiye kadar doğrulanan yaklaşık 1600 vakadan yüzde 85'inin Avrupa'da bulunduğunu belirterek merkez üssünün Avrupa olduğunu belirtti.

git
#7138817

Dsö’den gereksiz ve samimiyetsiz bir açıklama. Madem afrika’ya bu kadar değer veriyorsunuz, avrupa ilaç şirketlerinin yeni sürüm ilaçları faz aşamasında insan deneylerini yerli kabilelere yaptığı gerçeğini, ne diye görmezden geliyorsunuz?

Bir avuç ruhunu paraya satan sahtekardan başka bir şey değilsiniz. Bu tür sahte duyarları yeni bilinçli nesle yediremezsiniz.
isim değişikliği haberinin içeriği şaka gibi. virüs demiş ki beni öbürsüleştirmeyin, ayrımcı diliniz batsın.

dsö'den onlarca bilim adamı isim değişikliği üzerinde çalışıyormuş, virüsün afrikalı -aynen böyle yazıyor- olduğuna atıfta bulunulması ayrımcı ve damgalayıcıymış. haha hass...

ayrıca afrika tripanosomiyazisi diye bir hastalık yok mu, komple kıtayı damgalıyor. sırf parazit diye önemsemiyor mu dsö, virüs kadar değeri yok mu parazitlerin.
Son dönemde onlarca ülkede binlerce vaka tespit edilen maymun çiçeği salgını ile ilgili endişe yaratan bir açıklama İtalya'dan geldi. İtalyan bilim insanları, maymun çiçeği hastalığının sperm örneklerinde ortaya çıktığını duyurdu.

git