maymun çiçeği

1 /
internet üzerinden bulaşıyormuş. Kesin bilgidir yayalım. Yani evden çalışıyorduk önceden artık o da yok. Ekonomiler durup işletmeler iflas edip herkes acından ölünce bu fürüs küsüp gidecekmiş. Bu da gerçek bilgidir.
İngiltere'de maymun çiçeği virüsü bulaşan 35 yaşındaki Harun Tulunay, açıklamaları DSÖ’nün ve BM’nin resmi internet sitelerinde paylaşıldı. Tulunay, “‘Sanırım öleceğim’ dediğimi net olarak hatırlıyorum çünkü yiyemiyordum, içemiyordum, hatta tükürüğümü bile yutamıyordum” demiş.

git
bir ülkede daha görülmüş.

İngiltere'de ilk olarak 6 Mayıs'ta görülen 'maymun çiçeği virüsü' kabusu hızla yayılıyor. DSÖ'nün hastalık nedeniyle 3 kişinin hayatını kaybettiğini duyurmasının ardından Yeni Zelanda'da ilk vaka tespit edildi.

git
Yayılmaya devam ediyor.

Koronavirüs pandemisinin ardından ortaya çıkarak tüm dünyada endişeye neden olan maymun çiçeği virüsü Panama'da da görüldü. İlk vakanın tespit edildiği ülkede hastanın izolasyona alındığı belirtilerek vatandaşlardan dikkatli olmaları istendi.

git
salgının merkezi avrupa olmuş.

Dünya Sağlık Örgütü, Afrika kökenli maymun çiçeği vakalarının Avrupa'da son 2 haftada artması nedeniyle üçe katlandığını duyurdu.

Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa’daki Afrika kökenli maymun çiçeği virüsü vakaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, düzenlediği basın toplantısında, örgütün Avrupa bölgesinde maymun çiçeği virüsünün yayılmasına yönelik gelişmeleri yorumladı.

Avrupa'nın maymun çiçeği salgınının merkezi olmayı sürdürdüğünü belirten Kluge, "15 Haziran itibarıyla DSÖ Avrupa bölgesinde 4 bin 500'ün üzerinde vaka tespit edildi. Son iki haftada vaka sayıları üçe katlandı." bilgisini paylaştı.


git
Yakın bir zamanda hastalığın sadece temas yoluyla değil hava yoluyla da bulaştığını söyleyip maskeyi yeniden getirecekler at fava bekle. Demedi deme ibrahim.