mehmet ali çelebi

1 /
tıpış tıpış ekmeleddin'e oy veren zihniyet tarafından, dönek olmakla suçlanan milletvekili. ama daha önce sövülen ahmet davutoğlu, ali babacan, temel karamollaoğlu gibi isimlerle altılı masa kurmak oldukça omurgalı. hepsini geçtim koyu ülkücü olan mansur yavaş'ın chpli olması ne kadar omurgalı bir duruştur? yıllarca biz fetöyü biliyorduk zaten dedikten sonra, fetö ile devlet mücadele etmeye başlayınca, fetönün dershaneleri, televizyonları, gazeteleri kapanmasın diye uğraşmayı saymıyorum bile.

hazreti ali (ra): ayıpların en büyüğü, aynısı sende varken, onunla bir başkasını ayıplamandır demiş.

mehmet ali çelebi ergenekon olaylarından çok çekmiş subaylardan bir tanesi. fetönün ne olduğunu en iyi bilenlerden birisi. fetöyle mücadele edenlerden birisi. bu adamın neler yaşadığını, neler hissettiğini tam olarak bilmeden, evinin küflü odasından klavye başında ahkem kesmek çok sakat bir durum. siyaset sahnesinde kökten kemalizm, köten dincilik, kökten türkçülük, kökten kürtçülük gibi köktencilikler iş yapmaz. siyasette biraz esnek olmak lazım kırılmamak için.

gerçi ülkenin geleceğine bir güneş gibi doğacak olan cumhurbaşkanı adayınız muharrem ince'ye de dönek diyen zihniyete ne kadar laf anlatılır ki!!!

sizleri bir zamanlar sarmaş dolaş olduğunuz jahrein'e havale ediyorum.
Silinen twitlerle alakalı: hesabı o dönem abim kullanıyordu. Onun attığı twitleri sildim demiş. Silmek için Bugüne kadar beklemek? Onu da geçtim rahatsızlik duyduğum için sildim demeyip abim yazmış sildim şeklinde bir açıklama kuzenim yazmış miki işedi repligini cağrıştırıyor... abin yazmıştır da düne kadar duruyordu o twitler onayın olmadan mı yazdi abin? neyse bana ne ya...
siyaset, kendi içerisinde çatışma ve uzlaşma alanlarına müsait bir sosyal uğraşı. kesin inançlılık, reel politik ortama, hele ki türkiye gibi güncel siyasetteki manevraların çok maharetle yapıldığı ülkelere uygun değil. türk seçmeni de fazla hesap sorucu ve uzlaşmaz politikacıları sevmeyen pragmatik bir yapıda. izledğimiz şeyin bir kayıkçı kavgası olduğunun kat'İyeti olmasa da kayıkçı kavgasına benzeyen yönleri hayli fazla.

mehmet ali çelebi, bence tamamen asılsız olan ve akp-abd ve fetö ortaklığıyla türkiye'deki radikal kemalizm'in tasviyesinde uydurulan ergenekon soruşturmalarında bir anda yıldızı parlayan bir teğmendi. bu dönemde tanındı, mahkemede cesur savunmalar yaptı ve dikkat çekti, alkışlandı.

aradan neredeyse 10 sene geçti. bu arada olan biteni hepimiz izledik. türkiye büyük bir eksen kırılması yaşadı. gelinen noktada bilhassa abd'nin tek taraflı olmasa da ağır basan hataları nedeniyle türkiye batı bloğundan fiilen olmasa bile fikren uzaklaştı. türkiye ne fetö, ne pkk, ne pyd konusunda abd ve batılı müttefiklerinden gereken yardımı göremedi. bu durum putin'in de ustaca manevralarıyla türkiye'yi ve rte'yi adım adım rusya'ya itti.

mehmet ali çelebi radikal kemalist ve ulusalcı bir figür. mümeyyiz vasıflarından biri de anti-nato'cu ve avrasyacı olması. fetö'nün abd tarafından sürülen bir piyon olduğunu biliyor ve buna karşı büyük bir öfke duyuyor. son zamanlarda habertürk, ntv ve bilhassa cnn türk'te tüm katılımcılar ya yandaş ya da ulusal-rusya yanlısı laik seküler karakterler. herbokolog mete'den, hakan bayrakçı'ya, masum türker'den bilmem kime kadar şu an alayı bu rusçu-avrasyacı yapı içerisinde akp'nin kayığına binmiş durumdalar. içlerinden belki hükümeti kullandıklarını düşünüyorlar. pkk'miş hdp'miş bunlar sivas zaralı dışarıdan ilahiyat okuyup, sarıgazi'deki evinde masterchef izleyen sümeyye'yi aldatır . bundan sonra türkiye'de bir şey yapmak isteyen siyasi bir partinin kürtçüleri gözardı etme şansı yok. geçmiş olsun. mehmet ali bey'e de hayırlı olsun.
"berkin elvan ölümsüzdür, adı bu topraklarda sonsuza kadar yankılanacak" dahil yazdığı 4 bin civarı tweetini silmiş, kendisine "şerefsiz fetöcüler gibi davranan hain" diyen soylu ile aynı parti çatısında siyasete hazırlanan eski chp'li kemalist milletvekilimiz.

şaşırtmıyor tabiisi de. türkiye'de siyaset böyle bir şey.
“Asker kökenli bir vekilim. Silahlı Kuvvetlerimizin namuslu ellerinde yetiştim. Birçok devre arkadaşım şehit oldu. 40bin vatan evladımız boşuna toprağa düşmedi.

PKK-Öcalan severlerin hoş görüldüğü denklemlerle işim olmaz net!
Sìyaseti bıraksam da 6+1 değil Cumhur ittifakı derim!“

Tweti yüzünden kronik Y-CHP’li ve kankaları dağ sıçanı pkklı tayfadan sabahtan beri linç yiyor.

git
ergenekon davasında 'silahlı terör örgütü kurmak' suçundan tam 33 ay içerde tutulmuştur.

33 ay içerde tutulduktan sonra da suçsuz olduğu anlaşılarak tahliye olmuştur.

33 ayı çalınmış, 33 ayı gasp edilmiş bir askerdir. mağdur ve mazlumdur.

bir asker bu psikoloji ile nasıl terörle mücade edebilir, hükümet bu askerden nasıl verim almayı bekliyor !