mehmet günsür'un kadın kıyafetli paylaşımı

1 /
nereden buluyorsunuz olm böyle şeyleri ya? aynı dünyada mı yaşamıyoruz? her geldiğimde zamanın ne kadar gerisinde oldugumu hatırlattıgın için sçs sözlük.
Mehmet günsür'ün yakışıklılığı çok farklı bir kulvar; maskülen değil, feminen hiç değil, fazlasıyla etkileyici bir aura, zeka ile yoğrulmuş ve sunulmuş biz insanlığa.
Mesela eşi de çok farklı bir tip.

O, Hepimizin hayallerinde olan, ama asla ulaşamayacağımızı da bildiğimiz kişi değil mi?

Kimonoyu başarılı bir şekilde taşımış üstünde, erkekliğinden bir şey kaybetmemiş.
Adam çuval giyse yakışır zaten.

Ayrıca evde kimono giyenler bilirler, içine başka hiçbir şey giyilmez, yazın çok güzel olur.
Erkeklerin çağrışım alerjileri yüzünden,böyle bir rahatlığı kaçırmasına yazık diyorum.
Efemine erkekleri çekici bulmuyor olmama ve bu fotoğraftaki tarzın da günümüz maskülenlik anlayışına uymuyor olmasına rağmen gayet yakışıklı ve karizmatik durduğunu düşündüğüm paylaşımdır. Adamın genetiği iyi bir kere. Hanginizin 30'undan sonra öyle sırma saçları var? *

Zaten belirtildiği gibi giydiği kıyafetin kadınlar için olduğunu söylemek veya erkeği ılık ilan etmek fazla zorlama. Pantolonun icadı ve erkeğin de kadının da giymeye ihtiyaç duyması tamamen ata rahat binmekle alakalı. Pantolonu maskülenite, eteği feminenlik olarak görmek çok yeni bir bakış açısı. Ha yaşadığımız dönemin bize kazandırdığı sabit algılar sonucu, bana kalsa ben de erkeğe etek yerine pantolonu yakıştırırım. Ama yine bu algılar sonucu belli bir kıyafeti kati suretle bir cinsiyete etiketlemek, kadının pantolon veya erkeğin başka şeyler giymesini yanlış bir şey gibi lanse etmek aşırı aptalca. Arap erkekleri elbise giyiyor, çünkü kendi coğrafyalarında o şekilde rahat ediyorlar. günümüz kadınları pantolon giyiyor, çünkü erkekler gibi onlar da daha rahat yürümeyi ve çalışmayı amaçlıyorlar. Toksik cinsiyetçilik kasmak için yanlış bir örnek. Farklılıktan bu kadar tırsmasanız keşke.
başıma bir şey gelmeyecekse ben de kadın kıyafeti göremedim. bornoz veya röpdoşambr gibi bir şey üzerindeki. evet sokakta alışık olunmayan, çok tercih edilmeyen bir giyim tarzı fakat kadın kıyafeti yakışıksız bir yorum olur. kafasında bir kavuk olsa birebir aynı fotoğrafı padişah kıyafeti diye yorumlanabilirdi. veya git padişah kıyafeti olarak satılıyor ama alıp geleneksel kına gecesi kıyafetleri satan bir dükkanın vitrinine koysam kimse bu erkek kıyafeti diye itiraz etmez sanırım.

giyim kuşamda bazı kıyafetler cinsiyetsizdir bu alışık olmadığımız ve kabullenmek istemediğimiz bir durum ama ben bunun "erkeğin kadına, kadının erkeğe benzemesi" hadisesi içine sıkıştırılmasını yanlış buluyorum. yani kıyafetin kendisinden ziyade taşıyış biçimi ve tavır o kıyafeti erkek ya da kadın kıyafeti yapıyor, tabi bazı kıyafetler için, hepsi değil. söz konusu mehmet günsur'un kıyafeti de bunlardan biri. kadın kıyafeti demek için insanın maksatlı biçimde kendini zorlamış olması gerek gibi geliyor bana.

bir noktada bazı kıyafetin erkeği kadını olmuyor. ona o anlamı yükleyen biz oluyoruz. bugün arap kültüründeki giyim kuşama bakın. aslında adamlar entari giyiyor. kadın kıyafeti mi? kime göre neye göre? birebir aynı kıyafetleri urfa'da harran da, suruç'ta kadınların üzerinde görürsün.
git

yukarıda paylaştığım soldan ikinci abinin kıyafetini sokakta giysen kadın kıyafeti diye linç yersin, ama o adam giyince arap geleneksel kıyafeti. google' da geleneksel arap erkek kıyafeti diye aratın, çıkan fotoğraftaki abilerin baş kısımlarını elinizle kapatın, üzerlerindeki kıyafetlerin yüzde 90'ını bir kadın giyse erkek kıyafeti giymiş demezsiniz. yanlış anlaşılmasın kesinlikle niyetim hakaret ya da uygunsuz bir benzetme amacı taşımıyor ama erkeklerin umre ya da hac ziyaretlerinde giydiği ihramı cannes'da kırmızı halıda bir aktris giyse kimse farkında bile olmaz, muhtemelen olmuştur da sizin de gözünüzde böyle bir imaj canlandı değil mi?

veya bundan 300 yıl önce pantolon erkek kıyafetiydi, bugün çok kısıtlı bir çevre dışında böyle bir kabul yok. ya da iskoç erkekleri... o kadar uzağa gitmeyelim bundan 20 yıl önce uzun dize kadar inen uzun kollu yelekleri git
erkekler günlük kullanımda giyemezdi, kadınlara özgü görülürdü. bugün nispeten normalleşti. işin garip tarafı zaten bundan 300 yıl önce de normaldi, erkekler cübbe gibi böyle uzun kollu uzun yelekler giyerlerdi.