mel gibson

bir zamanların bir numaralı aktörüdür evet bir zamanların diyorum çünkü isa'nın çilesi filminin ardından hollywood da ki bazı lobiler tarafından aforoz edilmiştir. dünyanın kaç bucak olduğunu ve dünyanın öyle sadece istenilen güdümde yönetildiğini bizzat görmüştür.

hayatının gençlik dönemi küçük figüranlıklar ve bir kaç sahnede geçmeye devam ederken mad max serisi ile şöhretin basamaklarını 2 şer 2 şer geçmeye başlamıştır. yüz mimiklerinde ki canlılık ve o zamandan beri kesin bu adamda şizofreni var dememe sebep olan derin ve donuk bakışlarıyla tüm yönetmenlerin işte oynatmak istediğim adam bu denmiştir.

işin en garip yani ise o kadar filmi içinde en az tanınanı gelibolu ( gallipoli'dir) 1 dünya savasındaki aldığı etkileyici roldür ( tavsiye edilir ) ardından sahtekar kumarbaz rolünde maverick ve 90 jenerasyonunun sanırsam aşk böyle bir şey demesine sebep olan cesur yürek artık onu bir idol haline getirmiştir. yapacakları hakkında fikir sahibi olmamıza sebep olan ve en etkileyici söz dizelerinin yer aldığı bu filmde yorgunluğun bitap hale düşmenin yersiz olduğunu sinema seyircisine yaymış olduğu enerji ile kanıtlamıştır.

bir zamanlar askerdik - gününü göreceksin ve vatansever ile gişede rekorlar kıran aktörün sanırsam artık emeklilik vakti yukarıda bahsettiğim olay yüzünden geldi bundan şüphe yok.

gıbson hepimizin hatıralarında yer edinen bir oyuncu olarak kalmaya devam edecek.
devamını gör...
10.
son zamanlarda müslüman olduğuna dair haberler yayınlanmakta.diyanet sitesinde açıklamış.umarım doğrudur çok sevindim.haber şöyle:

--- alıntı ---

ünlü aktör mel gibson bugun beverly hills musluman merkezi (the 90210 center for islam) onunde yaptigi basin aciklamasinda bir sure once musluman oldugunu acikladi. "'isa'nin aski' filminden sonra hiristiyanlarin tepkisini cekmek istemedigim icin musluman oldugumu aciklamadim.

ama artik icimdeki islam askini gizli tutmam mumkun degil." seklinde konustu. bir sure islami bilgisini cesitli ulkelerdeki medreselerde gelistirdikten sonra sinema kariyerine devam edecegini aciklayan 50 yasindaki aktor, su anda yonetmenligini yapacagi ve basrolunu oynayacagi ve hamza'nin hayatinin konu edilecegi "allah'in kilici" isimli filmin senaryosu ustunde calismakta oldugunu belirtti.

"dimension films, ve sony pictures ile filmin finansmani konusunda gorusuyoruz. insallah 1-2 sene icinde cekimlere baslariz." dedi.

bir film setinde uzaktan kulagina gelen ezan sesinin etkisi ile islam'i arastirmaya basladigini belirten gibson, islam'in tevhidi evren anlayisinin kendisini etkiledigini belirtti. daha sonra ogle namazi icin gazetecileri beverly hills musluman merkezi camii'ne davet eden gibson, kamet getirirken poz verdi.
--- alıntı ---

orjinal haber için:

devamını gör...
müslüman oldu diyorlar.

--- alıntı ---

ünlü aktör mel gibson bugun beverly hills musluman merkezi (the 90210 center for islam) onunde yaptigi basin aciklamasinda bir sure once musluman oldugunu acikladi. "'isa'nin aski' filminden sonra hiristiyanlarin tepkisini cekmek istemedigim icin musluman oldugumu aciklamadim. ama artik icimdeki islam askini gizli tutmam mumkun degil." seklinde konustu. bir sure islami bilgisini cesitli ulkelerdeki medreselerde gelistirdikten sonra sinema kariyerine devam edecegini aciklayan 50 yasindaki aktor, su anda yonetmenligini yapacagi ve basrolunu oynayacagi ve hamza'nin hayatinin konu edilecegi "allah'in kilici" isimli filmin senaryosu ustunde calismakta oldugunu belirtti. "dimension films, ve sony pictures ile filmin finansmani konusunda gorusuyoruz.inşallah 1-2 sene icinde cekimlere baslariz." dedi.

bir film setinde uzaktan kulagina gelen ezan sesinin etkisi ile islam'i arastirmaya basladigini belirten gibson, islam'in tevhidi evren anlayisinin kendisini etkiledigini belirtti. daha sonra ogle namazi icin gazetecileri beverly hills musluman merkezi camii'ne davet eden gibson, kamet getirirken poz verdi.

--- alıntı ---

* http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
çektiği filmlerle kendi egosuna yatırım yapan aktör ve yönetmen. hemen her filminde bir kahramanı ya da idealize edilmiş bir erkeği canlandırmaktadır kendisi. kadınların ona olan aşırı ilgisini biraz da buna bağlamaktayım. bayan olanı için (bkz: julia roberts)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.