melih mahmutoğlu

1 /
Son zamanda yaptıkları hareketten dolayı soğudum basketbolcu. Efes Pilsen hakketi o hareketler değil ama bir karşıyaka deplasman maçı var, insan edebiyle sevinmeli. Gerçi karşıyaka son dakika nasıl sevinir güzel öğretmişti.
yabancı sınırı olmasa, fenerbahçe'de forma yüzü görebilecek oyuncu değil. bir basketbolcu için garip fiziği, yetersiz fundamentali, olmayan mental gücü ile, bu seviyelerde oynuyor olması akıl almaz. kendisinin oynadığı pozisyonda fener forması ile harun erdenay'ı izledik, ibrahim kutluay'ı gördük, hadi bunları geçtim, bu isimler gerçek anlamda yıldız; ömer onan'ı gördük... şutu var, ama mental olarak güçlü olmayınca o şutu atamazsınız. bu sezon için fenerlilerin işkencesi sona erdi; ama milli takıma gidecek buradan, herkes için başlıyor işkence.

aklıma yıllar önce beykozspor idmanlarından sonra, oyuncuların yaptığı şut bahisleri geldi. orbay kaya geldi. kaçırmadan 15-16 üçlük sokup kazanırdı. iki gün sonra maçta, 0/6 üçlük atar, boş pozisyonda airball çıkarırdı. o zaman birinci lig oyuncuları ile ikinci lig oyuncuları arasındaki farkın, aslında mental güç olduğunu fark etmiştim. bu arada orbay artık oynamıyor, ama videoları dönüyor nette, hala 30/31 filan atıyor.
hem milli takımda, hem fenerbahçe'de istikrarlı üçlük atacak diye ömrümüzü yiyen basketbolcu. an itibariyle oynanan cska moskova maçında, süre aldığı 11 dakika içerisinde hiç sayı atamamıştır. ulan insan kendisini hiç geliştirmez mi yahu. vesely'nin bile orta saha şutu biraz gelişti be.