meşhur olmak

1 /
günümüz koşullarında pek bir anlam ifade etmeyen yanar dönerli mevzu.

anonim olmaya o denli alışığım ki kendi sosyal medya hesabımı açtığımda ,ki okuyan bilir çok olmadı, kendimi aşırı tuhaf hissettim. sanki ben ben olarak pek bir yerde var olmamışım. abartısız yüzlerce ismi tanıyıp eklemedim, hatırlatmaya gerek görmüyorum kendimi. meşhur olmayı istemek, görünüşe dikkat etmek, var olma çabası gibi mevzubahis her şey altyapının sağlamlığından bağımsız olarak kendinle olan mesafen, güvenin ve sevginle ilgili.

aman eksik kalsın.*
İyi amaçlar için kullanılabilir. Dünyada bir değiştirmek ve duyurmak istiyorsanız burjuva olmanız yeterli değil. Bunun için aktivistler sosyal medya üzerinden kendilerini pazarlıyor. Yapılan zulümleri dünyayla paylaşıyor ve yerinde rahmetli oluyor. İngiliz, Amerikan, Arap, Türk veya bambaşka bir unsur olabilir. Sorun şu. Meşhur olmak paraya bağlı. Kazanamıyorsan veya doğuştan asil, varlıklı değilsen sponsora ve reklama ihtiyac var. Bunun için zamanla büyüyor insanlar. Basit sponsorluk yetmiyor en tepedekiler sana kefil olmalı. Sonra Cristiano Ronaldo gibi Filistin'e bağışlar yapılır. Angelina Jolie gibi Afrikalı yoksul çocuklar için mücadele edilir. Dessert rose gibi dünya çapında kadın sünnetleri resmiyette sonlanır.
istanbula geldiğimiz yıllarda tek kanal kesin var, trt 2 var mı yok mu hatırlamıyorum. evimizde bir tane 3 band olan her vitrinin üst tarafında duran ince uzun radyolardan var, bir tane de minik kaç bant olduğunu hatırlamadığım tek kaset çalarlı bir radyomuz daha var. minnacığım ama işte sürekli gelip bu radyo denen aptal aletin içine insanlar nasıl girmiş diye bakıyorum kaset kapağını açıyorum falan fakat asla girişi bulamıyorum. sonra bir gün işte o muhteşem kafamı kullandım ve o insanların o radyo içine nasıl girdiğini buldum! mantık çok basitti prize fişi takıyordun ve adamlar radyonun içine giriyordu. yine yüksek zekamı kullandım ve aradaki bağı kurdum minik fiş prize takılıyken radyonunun arkasında olan kısmı çekeceğim bir elimle radyoyu tutacağım fişin elektrik gelen ucunu ağzıma tutup radyonun içine gireceğim. o yaşıma rağmen bu çılgın planı yapmış ve uygulamaya koymuştum. hiç heyecanım yoktu fişin radyoya takılan dişi kısmını cihazdan çıkardım radyoyu tuttum diğer elimde ki kabloyu ağzıma aldım.
sonra ne olduğunu bir kaç kişi harici kimse bilmez. *
*