mesnevi okumaları[dünya sözlük radyo programı]

1 /
aaaa Bediüzzaman'ın mesnevi-i nuriye kitabını mı radyoda mı okuyorsunuz. Gerçekten tebrik ederim. Bir çok tabuyu hem okuyan hem dinleyenler olarak kırıyorsunuz. Çok sevindim. Biraz dili ağırdır ama tesirlidir.
Nasılsa kimse umursamıyordur açıklama yapıp boşuna gündem oluşturmayım demiştim bu sebeple haberdar etmedim.*

Normalde çarşamba günleri olan bir dersimin 3 haftadır pazar günü yapılması sebebiyle program yapamadım ama bu hafta dersim normal gününde devam edecek. Allah'tan bir mani olmazsa bu pazar(28 şubat) saat 21'de yine kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Reyting az falan da ayıp oluyor 1 kişi de gelse devam ederiz evelallah.* güzide dinleyicilere reyting gözüyle bakanları kınıyorum.

Not: programda mevlana'nın mesnevisi okunmaktadır.
flaş gelişme: müşki hoten'in hazırlayıp sunduğu "mesnevi okumaları" dünya sözlük radyo programı yayından kaldırıldı mı?

dünya sözlük'ün sevilen programının 3 haftadır yayınlanmaması takipçilerini merak ettirdi. kaynaklarımızdan gelen haberlere göre, yayının reyting azlığından ötürü bizzat sözlük yönetimi tarafından kaldırıldığı bilgisi bizlere verildi. bunun yanında müşki hoten'in özel işlerinin yoğun olması sebebiyle programın yapılamadığı yönünde söylentiler de var ancak tüm bu söylentilere rağmen her iki taraf da sessizliğini koruyor ve herhangi bir açıklama yapmıyor. kamuoyu bu belirsizliğin giderilmesini talep ediyor.

bazen sevinç paso keder, dünya sözlük radyosu binası önünden bildirdi. *

bspk haber ajansı
Her pazar saat 21'de mevlana'nın mesnevisinden hikayeler okunan dünya sözlük radyo programı. Bu başlık altında haftalık program içeriğini ve dinleyicilerin önerilerini toplayabiliriz.

İlk iki program, mesnevinin giriş beyitlerini okuyup mesnevi boyunca sık sık karşımıza çıkan ney, neyistan, beden zindanı ve can kavramları üzerinde duruldu. #6982224

Üçüncü program mesnevinin ilk hikayesi olan padişah ve cariye hikayesi okunarak ruhun fani olana gönül vermesi ve fani olanın hastalıklı ve arız olmasınfan dolayı ona gönül verenin de hastalanması, bilmediğini bilmenin fazileti üzerine konuştuk. #6983521

Dördüncü program ise yahudi padişah hikayesi ile din dil mezhep, taassubundan bahsettik. #6987548

Beşinci program nasipse bu akşam olacak.


Diğer radyo programları için:

salı günleri sade, (bkz: sade ile sözcükler[dünya sözlük radyo programı])

çarşamba günleri mazal hay mazal ile (bkz: müzikten öte[dünya sözlük radyo programı])

cuma günleri a.o ile (bkz: kafası değişikler atlası[dünya sözlük radyo programı])

cumartesileri jübilesinde kadro dışı kalan agresif golcü ile, (bkz: spoiler[dünya sözlük radyo programı])